Dobře koordinovaný tým zlodějů pod rouškou tmy ukradl ráfky luxusnímu Porsche - AutoŽivě

Dobře koordinovaný tým zlodějů pod rouškou tmy ukradl ráfky luxusnímu Porsche

Někdy stačí ke spáchání zločinu opravdu krátká chvíle. A výjimkou nejsou ani ty nejvyspělejší země. Přesvědčil se o tom i majitel Porsche Panamera, jemuž za pár minut ukradli všechna čtyři kola.
i Zdroj fotografie: Unsplash

K případu došlo ve Švédsku, které patří obecně k velmi bezpečným zemím s nízkou mírou kriminality. I přesto však majitel luxusního Porsche využil k parkování raději soukromé parkoviště obehnané plotem, aby předešel případnému poškození vozidla. To však lupiče neodradilo a pod rouškou tmy se vydal pro všechna čtyři kola. I když se mu je povedlo odnést, roztrousil za sebou všechny šrouby a nechal na místě hever.
Zloděj si vydělal skoro 90 tisíc Kč

Zloděj nebyl ani natolik slušný, aby usadil Porsche na špalky, díky nimž by nedošlo k odření kotoučů nebo jejich mechanickému poškození. Nejedná se přitom o ojedinělý případ, v podobnému došlo i v minulém roce, a to rovněž na soukromém parkovišti. Tam si ovšem zloději dali tu práci a pod vozidlo alespoň dali palety.

iZdroj fotografie: Unsplash

Je až s podivem, že majitel objevil své auto v takovém stavu teprve po dvou dnech, nebo že si ničeho nevšimli ostatní řidiči, případně obsluha areálu. Přivolaná policie vše nafotila a pustila se do pátrání, šance na nalezení viníka je však velmi nízká. I když po sobě zanechal nářadí, jednalo se zřejmě o profesionála, který dobře věděl, co dělá.

iZdroj fotografie: Unsplash

Cena takových kol ve velikosti 21 palců přitom vychází na 3 – 4 tisíce dolarů, což je asi 88 tisíc Kč. Prodejem „načerno“ si zloděj pochopitelně vydělá méně, i za poloviční částku se však jedná o slušný přivýdělek. Problémy by nicméně měl i servis, který taková kola od zloděje koupí bez prokázání jejich původu. Ale očividně si s tím všichni hlavu nelámou.

101 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 1235 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Za návštěvu hospody zaplatíte až 6 000 Kč měsíčně. „Popíjet“ budou moci pouze testovaní, jenže antigenní test nestačí
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů