Dobře koordinovaný tým zlodějů pod rouškou tmy ukradl ráfky luxusnímu Porsche

Někdy stačí ke spáchání zločinu opravdu krátká chvíle. A výjimkou nejsou ani ty nejvyspělejší země. Přesvědčil se o tom i majitel Porsche Panamera, jemuž za pár minut ukradli všechna čtyři kola.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

K případu došlo ve Švédsku, které patří obecně k velmi bezpečným zemím s nízkou mírou kriminality. I přesto však majitel luxusního Porsche využil k parkování raději soukromé parkoviště obehnané plotem, aby předešel případnému poškození vozidla. To však lupiče neodradilo a pod rouškou tmy se vydal pro všechna čtyři kola. I když se mu je povedlo odnést, roztrousil za sebou všechny šrouby a nechal na místě hever.

Zloděj si vydělal skoro 90 tisíc Kč

Zloděj nebyl ani natolik slušný, aby usadil Porsche na špalky, díky nimž by nedošlo k odření kotoučů nebo jejich mechanickému poškození. Nejedná se přitom o ojedinělý případ, v podobnému došlo i v minulém roce, a to rovněž na soukromém parkovišti. Tam si ovšem zloději dali tu práci a pod vozidlo alespoň dali palety.

iZdroj fotografie: Unsplash

Je až s podivem, že majitel objevil své auto v takovém stavu teprve po dvou dnech, nebo že si ničeho nevšimli ostatní řidiči, případně obsluha areálu. Přivolaná policie vše nafotila a pustila se do pátrání, šance na nalezení viníka je však velmi nízká. I když po sobě zanechal nářadí, jednalo se zřejmě o profesionála, který dobře věděl, co dělá.

iZdroj fotografie: Unsplash

Cena takových kol ve velikosti 21 palců přitom vychází na 3 – 4 tisíce dolarů, což je asi 88 tisíc Kč. Prodejem „načerno“ si zloděj pochopitelně vydělá méně, i za poloviční částku se však jedná o slušný přivýdělek. Problémy by nicméně měl i servis, který taková kola od zloděje koupí bez prokázání jejich původu. Ale očividně si s tím všichni hlavu nelámou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články