Dobře slouží i po letech aneb výběr nejodolnějších ojetých vozů

                   

Říkáte si, že současná auta toho vydrží jenom málo a nejlepší doba automobilového průmyslu je už za námi? Toto tvrzení možná není až tak daleko od pravdy. Některé moderní vozy toho nevydrží až tak moc. A oproti nim stojí spolehlivé ojetiny, které i po mnoha letech slouží více než dobře. Podívejme se společně na ty, o kterých toto můžeme s klidným svědomím říci.

Volkswagen Passat B3

Passat je obecně symbolem spolehlivého auta. A tento klad pochopitelně získal hlavně díky autům, která byla doslova nezničitelná. Máme na mysli Volkswagen Passat B3, který debutoval v osmdesátých letech a poslední exemplář této generace opustil montážní linku v roce 1993. I když stáří je velké, auto může stále ukazovat své klady, hlavně pokud jde o odolnost, spolehlivost a kvalitu. A to nejenom s benzinovou, ale také s naftovou motorizací, kombinovanou s kvalitním pětistupňovým automatem. A milovníky praktičnosti určitě potěší kombi provedení.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Mercedes-Benz W124

Spolehlivost některých německých aut je vyhlášená. Jasným příkladem může být třeba i Mercedes-Benz W124. První tento vůz byl na trh uveden již v roce 1984. A vyráběl se až do roku 1995 – pokud mluvíme o verzi sedan, nebo až do roku 1996, pokud jde o kupé. I když má auto své nejlepší roky za sebou, tak v současné době jde stále o jasnou ukázku spolehlivosti a výdrže a tak není nic výjimečného, když Mercedes-Benz W124 potkáte na silnici.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Toyota Camry XV30

Když se řekne Toyota, každý si pochopitelně vybaví kvalitu a spolehlivost. Tato slova tuto automobilku symbolizují a rozhodně lze říci, že se zakládají na pravdě. Potvrdí to třeba model Toyota Camry XV30, který se vyráběl v letech 2001 – 2016. Díky tomu lze v současné době kupit model starý jenom pár let, u kterého je dobrý předpoklad, že bude velmi dlouho sloužit. Tak jako se stále děje u verzí z prvních roků výroby. Auto zaujme rozmanitostí motorizací s výkony 150 – 210 koní, možností sáhnout po automatu i manuálu, i jistotou komfortního svezení, které bude vždy končit v cíli, na krajnici u silnice.

Audi 100 C4 / A6 C4

Mnoho lidí nedá na „Audinu“ dopustit a i tuto značku má spjatu s určitou německou precizností. I tento fakt můžeme samozřejmě potvrdit, hlavně když mluvíme o tomto voze. O čtvrté generaci populárního vozu, jehož historie se začala psát už v roce 1994. Když se auto začínalo nabízet i s pohonem s označením Quattro, bylo jasné, že popularita auta půjde strmě nahoru. Nyní, s odstupem let se ukazuje, jak kvalitní toto auto bylo. A navíc i dnes svým designem nijak neurazí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Nissan Maxima A32

Zatímco výše zmíněné vozy patrně znáte, Nissan Maxima A32 může být výjimkou. Pokud povědomí o tomto autě nemáte, je dobré si o něm něco zjistit. Už to, že je v našem žebříčku ukazuje, že se jedná o starou dobrou kvalitu. Auto poprvé sjelo z výrobních linek v roce 1994 a bylo k dostání v různých verzích, které zahrnovaly i celkem solidní výkony motorů v rozmezí 140 – 193 koní. A kdo má toto auto zaparkované před svým domem, potvrdí, že mu stále dobře slouží.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články