Dodge Durango SRT Hellcat je nejvýkonnější SUV na světě

                   

Pokud hledáte americké auto pro opravdové chlapy, pekelná kočka Hellcat automobilky Dodge by vaš pozornosti rozhodně neměla uniknout. Dvoutunový kolos s osmiválcovým motorem o objemu 6,4 litru sice nebude jednoduché uživit, ale zážitek z jízdy bude určitě stát za to. Aby ne, když má Hellcat pod kapotou 717 koní. Další charakteristiky SUV jsou:

  • Maximální rychlost: 320 km/h
  • Točivý moment: 875 Nm
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 3,5 s
  • Sprint na čtvrt míle: 11,2 s

Bohužel jen automatická převodovka

Jako správné SUV má Hellcat pohon 4×4, ale české řidiče na něm asi zklame jedna úlitba americkým zákazníkům. Hellcat se standardně vyrábí s automatickou převodovkou, což je u tohohle vozu poněkud zvláštní. Zejména pokud byste se chtěli projíždět obtížně dostupným terénem, nebo se jen v zimě vydat na hory. U auta, jehož cena začíná zhruba na 2,5 milionech korun, je to nemilá vada na kráse.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com
ZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Perfektní brzdy

Naopak brzdy jsou silnou stránkou Hellcatu. Na osvědčeném odpruženém podvozku z o generaci staršího modelu Durango SRT s několika vylepšeními najdete také perfektní brzdovou soustavu Brembo. Ta si vede skvěle v nezávislých testech, kde sbírá jedno ocenění za druhým. Brzdný systém Brembo zaručí, že když v téhle dvoutunové pekelné kočce dupnete na brzdu, rychle a bezpečně zastavíte.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com
ZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Výbava se vším všudy

Dodge moc dobře ví, že ten, kdo se rozhodne pořídit takovýto vůz, se rozhodně nespokojí s kompromisy. Základní výbava i design Hellcatu tomu odpovídají. Interiér je pohodlný i funkční s řadou chytrých vychytávek, které si navíc můžete sami nakonfigurovat. Palubní desce dominuje desetipalcový displej multimediálního systému s nejpokročilejšími online funkcemi na trhu. A protože jde o opravdu velké auto, se sklopenými zadními sedadly můžete mít až 2 390 litrů zavazadlového prostoru. Samotný kufr pak má objem 500 litrů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Autodius.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články