Domácí černidlo na pneumatiky a plasty slaví neskutečný úspěch. Za 3 minuty jsou gumy jako nové

Ukážeme vám, jak opravdu dokonale a s nízkými náklady umýt vaše auto tak, aby vypadalo jako nové. A přidáme tajný tip na černidlo pneumatik a plastů.

i Zdroj fotografie: Pixabay
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
Dalších 6 fotografií
Dalších 6 fotografií
                   

Tu situaci zná téměř každý z nás. Stojíme před naším starším autem, se kterým jsme čerstvě vyjeli z myčky, a nějak nemůžeme najít podobu mezi ním a vozem na reklamní fotce, co jsme jí tuhle viděli na internetu. Jakoby to byly dva zcela jiné vozy. I po té myčce, s drahým programem. Samozřejmě, žádná myčka není samospasitelná. Na voze je kromě karoserie spousta jiných dílů z jiných materiálů, a ty provozem stárnou, mění barvu i vzhled. Vrátit všemu původní vzhled chce kus práce.

Cesta k původnímu vzhledu vozu

Pokud tuto práci svěříme odborníkům, padne při domlouvání rozsahu prací pravděpodobně slovo detailing. Snadnou úvahou lze tedy tedy dovodit, že půjde o detailní čištění a renovaci pokud možno do podoby, která bude odpovídat novému vozu. Opravdoví profesionálové jsou schopni touto činností strávit desítky a desítky hodin práce, pravda většinou velmi dobře zaplacené. Co však dělat v případě, že hodnota našeho vozu je menší než cena, kterou nám detailér navrhnul?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Řešení je vcelku prosté. Můžeme se o podobné čištění a renovaci některých dílů pokusit sami. Detailingem to raději nazývat nebudeme, to bychom poněkud degradovali ten obor, ale svépomocnou renovační dílnou bychom se možná mohli pyšnit. Základem každopádně zůstane pečlivé umytí vozu ruční myčkou, v Čechách s oblibou nazývané „wapkou“. Jak je z přiloženého videa patrné, při žádném z kroků nešetřete vodou a dbejte opravdu řádného umytí karoserie, než se jej poprvé dotknete kartáčem.

Důkladné umytí „wapkou“ může hodně pomoci

Ruční mytí má totiž výhodu skutečně jen tehdy, když se při nešetří vodou a odplaví se poslední zbytky prachu a nečistot z umývaných ploch. Aktivní pěna potom rozpustí zbytek nečistot tak, abyste je mohli kartáčem dokonale setřít. Následný oplach vodou by měl být opět vydatný, jako poslední pak přijde na řadu tekutý vosk. Rozleštění měkkým hadříkem dodá karosérii vysoký lesk a zvýší odolnost proti nečistotám, důkladné umytí oken speciálním přípravkem zajistí jednak vzhled, jednak zvýší viditelnost.

A tím zvýší i aktivní bezpečnost. A jak to je s tím speciálním černidlem na pneumatiky a další plastové díly? Je vpravdě geniální, a navíc geniálně levné. Když se podíváte na video od stopáže zhruba 04:30, uvidíte, jakou klasickou etiketu nosí na své láhvi. Muž ve videu jej speciálně na pneumatiky nepoužívá nejlépe, určitě by šel najít preciznější postup, naopak na zašedlé plastové díly je aplikace přímo ukázková. A výsledek taky. Za tu cenu? Bezkonkurenční.

Galerie

Dalších 6 fotografií
Dalších 6 fotografií

Máte zkušenosti s detailingem?

Zdroj: Mediosse HD
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články