Dopravní policisté rozdávali pokuty na srazu tuningových nadšenců | AutoŽivě

Dopravní policisté rozdávali pokuty na srazu tuningových nadšenců

Dopravní policisté jsou mezi automobilisty hned druhou nejméně oblíbenou součástí policejních sborů, v tomto ohledu je trumfnou jen městští strážníci. Navzdory své neoblíbenosti ovšem musí i dopraváci svou výkonnost dokazovat nadřízeným. A tak si často vybírají události, u nichž je velký předpoklad, že si jejich účastníci nebude s dopravními předpisy příliš lámat hlavu. V sousedním Polsku si policisté vzali na mušku sraz tuningových nadšenců nedaleko Poznaně. Asi nepřekvapí, že si na nich pěkně namastili kapsu.

ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

S pokutami se roztrhl pytel

Strážci zákona podle oficiálního reportu z akce identifikovali celkem 173 osob. Bez trestu ale nevyvázl téměř nikdo, na místě bylo uloženo 135 pokut. Kromě toho zadrželi policisté 73 osvědčení o registraci, což je polská obdoba technického průkazu. Bez osvědčení o registraci nelze dané vozidlo na polských silnicích legálně využívat. Dva lidé pak budou pro své přestupky rovnou předvolání před soud. Konkrétní vznesená obvinění policie zatím nezveřejnila.

Podle účastníků srazu šlo o šikanu

Ke správním a přestupkovým soudům se však pravděpodobně dostane i většina dalších případů. Účastníci srazu si stěžují, že celý zásah byl ze strany policie zcela zbytečnou šikanou. Vizuální ani technické úpravy, které policistům vadily, nejsou podle nich v rozporu s polskými předpisy. Jen málokdo z pokutovaných proto blokovou pokutu zaplatil na místě. Víceméně to jediné, co tuningoví nadšenci nerozporují, je zatčení jednoho z organizátorů akce za řízení pod vlivem drog.

ZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Běžný postup, hájí se policie

Podle zasahujících policistů však šlo o běžný zásah a veškeré pokuty byly uloženy v souladu s platnými polskými zákony. Všechny úpravy registrovaných vozidel musí být u našich severních sousedů v souladu s poněkud přísnými předpisy. Auta, která by například v tolerantnějším Německu mohla bez potíží jezdit, tak v Polsku na silnice nesmí.

133 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 135 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Svět nemá dost lipidů na výrobu vakcín
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů