Dvě gorily z BMW si šly vyřídit účty s řidičem SEATu. Pěstní útok za bílého dne končil překvapením

Čekáte na křižovatce, když v tom z BMW před vámi vystoupí dva „frajeři“ a jdou si vyřídit účty pěstí. Zkrátka taková běžná situace. Více v našem videu.

i Zdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě
                   

A opět tady máme horké hlavy, nevybouřené emoce a přetékající testosteron. Z videa je sice patrné úplně všechno, přitom ale vlastně chybí to nejdůležitější – proč? Proč se dva namistrovaní jedinci seberou před křižovatkou, jdou k vedlejšímu postaršímu Seatu, otevřou dveře spolujezdce a hned tam vrazí jednu pěstí? A z druhé strany taky? Co vede podobně horké hlavy k takovému jednání? Vyřizování účtů? Chodí snad někdo někomu za manželkou? Pojďme se na ten výkvět myslitelů podívat.

Motiv neznámý, pachatel arogantní

Jak vidíme z videa, BMW s dvěma týpky z posilovny se nejprve opravdu velmi neomaleně protáhne mezi auty a zastaví tak, aby jejich „cílová skupina“ byla v dosahu. Následně pak oba zcela neohroženě (stáli všichni svorně na červené a kolona se tudíž mohla kdykoli rozjet) a rozvážným krokem přijdou ke starému Toledu, v této „inkarnaci“ mimochodem designově mimořádně nepovedenému, otevřou dveře u spolujezdce a bez jakéhokoli varování pošle jeden z nich dovnitř rychlý „pozdrav pravačkou“.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Netušíme přitom, kdo seděl za volantem a kdo na místě spolujezdce. Z videa to není patrné. Stejně jako není patrné, jestli se dotyční znali a šlo opravdu o vyřizování starších účtů, nebo jestli mezi řidičem Toleda a oběma muži došlo ke konfliktu teprve někde na silnici o několik chvil dříve. Vzhledem k tomu, že v úvodu videa se BMW rozjede zprava teprve poté, co jej Toledo mine bychom se možná přikláněli k první variantě. Co ale je patrné, je naprostá arogance obou mužů k situaci kolem nich. Absolutní.

A když se na to video podíváte třeba ještě jednou a podíváte se i na styl, jakým ono BMW odjede z křižovatky na výstražných blinkrech, jakoby se nechumelilo, opravdu vás napadne něco o jedincích, co jsou v městě kamarádi s každým a mají pocit naprosté nepostižitelnosti. V Polsku, kde se celá událost stala jsou palubní kamery výrazně víc rozšířené, než u nás, oba bijci museli jasně počítat s tím, že je někdo natočí. Nezájem, zcela jedno. Nás nějaké video opravdu nerozhodí.

Závěr? Tito jedinci se (pravděpodobně) nikdy nezmění

Popravdě si nemyslím, že takto se chovající jedinci se někdy nějak výrazně změní. Od pohledu už to nejsou mladí, nevycválaní kluci, naopak. Tihle docela přesně ví, co dělají a příště to udělají úplně stejně znovu. Zastaví, ztrestají někoho za něco a zase odjedou. Silou, přes všechny zákazy. Docela by mne zajímalo, jak celá věc nakonec dopadla a jestli přiložené video opravdu nakonec skončilo v počítači nějakého úředníka nebo policisty. Tentokrát s patrnými obličeji i registračními značkami vozidel. Jak to tipujete vy? Napište nám do diskuse pod článkem, děkujeme!

Myslíte si, že jsou podobní jedinci vůbec postižitelní?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články