Dvě gorily z BMW si šly vyřídit účty s řidičem SEATu. Pěstní útok za bílého dne končil překvapením

Čekáte na křižovatce, když v tom z BMW před vámi vystoupí dva „frajeři“ a jdou si vyřídit účty pěstí. Zkrátka taková běžná situace. Více v našem videu.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

A opět tady máme horké hlavy, nevybouřené emoce a přetékající testosteron. Z videa je sice patrné úplně všechno, přitom ale vlastně chybí to nejdůležitější – proč? Proč se dva namistrovaní jedinci seberou před křižovatkou, jdou k vedlejšímu postaršímu Seatu, otevřou dveře spolujezdce a hned tam vrazí jednu pěstí? A z druhé strany taky? Co vede podobně horké hlavy k takovému jednání? Vyřizování účtů? Chodí snad někdo někomu za manželkou? Pojďme se na ten výkvět myslitelů podívat.

Motiv neznámý, pachatel arogantní

Jak vidíme z videa, BMW s dvěma týpky z posilovny se nejprve opravdu velmi neomaleně protáhne mezi auty a zastaví tak, aby jejich „cílová skupina“ byla v dosahu. Následně pak oba zcela neohroženě (stáli všichni svorně na červené a kolona se tudíž mohla kdykoli rozjet) a rozvážným krokem přijdou ke starému Toledu, v této „inkarnaci“ mimochodem designově mimořádně nepovedenému, otevřou dveře u spolujezdce a bez jakéhokoli varování pošle jeden z nich dovnitř rychlý „pozdrav pravačkou“.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Netušíme přitom, kdo seděl za volantem a kdo na místě spolujezdce. Z videa to není patrné. Stejně jako není patrné, jestli se dotyční znali a šlo opravdu o vyřizování starších účtů, nebo jestli mezi řidičem Toleda a oběma muži došlo ke konfliktu teprve někde na silnici o několik chvil dříve. Vzhledem k tomu, že v úvodu videa se BMW rozjede zprava teprve poté, co jej Toledo mine bychom se možná přikláněli k první variantě. Co ale je patrné, je naprostá arogance obou mužů k situaci kolem nich. Absolutní.

A když se na to video podíváte třeba ještě jednou a podíváte se i na styl, jakým ono BMW odjede z křižovatky na výstražných blinkrech, jakoby se nechumelilo, opravdu vás napadne něco o jedincích, co jsou v městě kamarádi s každým a mají pocit naprosté nepostižitelnosti. V Polsku, kde se celá událost stala jsou palubní kamery výrazně víc rozšířené, než u nás, oba bijci museli jasně počítat s tím, že je někdo natočí. Nezájem, zcela jedno. Nás nějaké video opravdu nerozhodí.

Závěr? Tito jedinci se (pravděpodobně) nikdy nezmění

Popravdě si nemyslím, že takto se chovající jedinci se někdy nějak výrazně změní. Od pohledu už to nejsou mladí, nevycválaní kluci, naopak. Tihle docela přesně ví, co dělají a příště to udělají úplně stejně znovu. Zastaví, ztrestají někoho za něco a zase odjedou. Silou, přes všechny zákazy. Docela by mne zajímalo, jak celá věc nakonec dopadla a jestli přiložené video opravdu nakonec skončilo v počítači nějakého úředníka nebo policisty. Tentokrát s patrnými obličeji i registračními značkami vozidel. Jak to tipujete vy? Napište nám do diskuse pod článkem, děkujeme!

Myslíte si, že jsou podobní jedinci vůbec postižitelní?

Zdroj: STOP CHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„K zemi půjdou jako kachny“, nové rychlopalné dělo je zabijákem stíhaček, dronů i plavidel. Doplní ho nezastavitelná raketa
Události247.cz
Události247.cz
Důchod nebude pobírat každý: Stát řekl, jaké práce se do penze nepočítají. Řada lidí bude muset živořit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč královské ženy odpradávna musely rodit před velkým davem lidí: Některé kvůli tomu málem přišly o život
adbz.cz
adbz.cz
Jak z obyčejné pánve udělat nepřilnavou: Stačí trocha oleje a přibližně hodina času. Jídlo se na ni už nikdy nepřichytí