Dvě hodiny a bylo po autě. Organizovaná dvojce zlodějů vykostila Toyotu, v zapadlém lese z ní zbyly jen koberečky a bordel

Za jak dlouho vládnou dva zloději rozřezat auto na díly? Polákům na to stačí dvě hodiny, pak složí rozebraný vůz do dodávky.

i Zdroj fotografie: Policie
                   

Situace je z polského prostředí, ale to neznamená, že u nás se toto neděje. Vlastně může jít mezinárodní problém s přesahem do České republiky, jsou zaznamenány případy, kdy polští zloději kradli auta u nás a pak s nimi prchali přes hranice. Jedná se o případ se o případ specializované policejní skupiny Skorpion.

Podezření z krádeže auta se potvrdilo

V lesním komplexu zachytili policisté Toyotu Yaris, jak stojí vedle podezřelé dodávky. Celá věc vypadala krajně nepatřičně, policisté se rozhodli vše prošetřit. Takže když se oba auta dala do pohybu, hlídky je sledovaly. Pak, po zaparkování na soukromém pozemku, spustila policie akce a zasáhla.

iZdroj fotografie: Policie

Muži, kteří řídili obě auta, jakmile zjistili, že je policie na místě, se pokusili o útěk. Marně. Navíc jim toto jednání dost přitížilo. Ukázalo se, že podezření na spáchání trestného činu se oprávněné, v dodávce byly naskládané díly z rozřezaného kradeného auta. Šlo o Toyotu Corolla, automobil byl komplet demontován a připraven k prodeji na díly.

Za trestný čin hrozí 10 let ve vězení

Na zajištěných dílech a kusech karoserie bohužel nebylo identifikační číslo VIN. To znemožnilo přímou identifikaci a dohledání původního majitele. Policisté se vrátili na místo v lese, kde poprvé dvojici zaznamenali. Tam našli motor, řídící jednotky, plastové díly. Vše odpovídalo dílům ukrytým v dodávce.

iZdroj fotografie: Policie

Následovalo ohledání soudním znalcem, ten potvrdil, že díly pocházejí z Toyoty, která byla ukradena o několik dní dříve. Policisté o případu krádeže věděli, sledovali stopu. Dva zadržení podezřelí byli obviněni z krádeže auta. Třicetiletý a čtyřiadvacetiletý zloděj čekají v cele předběžného zadržení, hrozí jim odnětí svobody až na deset let.

Co vy, ukradli vám někdy auto?

Zdroj: TVN24
Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články