Dvoutunová Audi SQ7 TDI všem na Nurburgringu ukázala, čeho je schopna!

                   

Audi SQ7 TDI – auto, které při svém představení poutalo hodně pozornosti. Čtyřlitrový dieselový motor, který je třikrát přeplňován, byl obrovským boomem. Nyní, po uplynutí určíte doby, všechen ten „hype“ opadl a SQ7 se již nevěnuje taková pozornost. Ale nedávno nám tuhle vlajkovou loď z Ingolstadtu připomněl jeden borec na známém německém okruhu.

Pojďme si malinko představit autora tohohle videa. Je ním youtuber s přezdívkou xthilox, kterého youtubeový kanál je plný videí z Nurburgringu. Jinak řečeno, není to na zeleném pekle žádný nováček a vyzkoušel na něm už mnoho vozů. Xthilox, který jede celý čas za Audinou a celý její sprint natáčí, řídí Seat Leon Cupra s úpravou od ABT a 340 koňmi. Jedinou věcí, která by být výtkou je, že je slyšet pouze zvuk Leonu. Během téhle stíhací jízdy tito dva borci oběhli vozy jako Porsche 911, Mini Cooper JCW GP a mnohé další hot hatche.

Je hodně zajímavé sledovat dvoutunové SUV, jako řádí po tomhle okruhu. Vypadá mimořádně stabilně, až překvapivě. Řidičovi smekáme klobouk, je očividné, že tenhle okruh mu vůbec není neznámý. Nordschleife důvěrně zná i samotná SQ7 TDI, která tady byla vyvíjena (během testovacích jízd tady měla i menší nehodu). Pod kapotou skrývá 435 koní, a jak již bylo řečeno, má trojité přeplňování (dvě turba jsou doplněna elektrickým kompresorem). Na rovinkách je tohle auto opravdu monstrum a upravená Cupra má opravdové problémy s doháněním. Pod článkem si můžete tuhle stíhací jízdu vychutnat. Co říkáte na výkon SQ7čky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články