Elegantní ojetiny nejen z Německa, které vám opravdu vydrží

                   

Rozdíl mezi cenou nového a rok starého auta může být i několik set tisíc. Při nákupu pětileté ojetiny zaplatíte jen zlomek ceny stejného nového vozu, a tak můžete výrazně ušetřit. Ne každý vůz z druhé ruky je však spolehlivý, někdy se z výhodné koupě stane časovaná bomba na čtyřech kolech. Odborníci proto radí nakupovat ojetiny z ciziny, například Německa, kde se řidiči ke svým autům chovají o poznání lépe než Češi, a kde se údržba nebere na lehkou váhu. Jako dlouhodobě spolehlivé se ukazují zejména tato auta německých majitelů.

BMW Z4 E89

Tenhle krásný a elegantní roadster nepatří mezi nejpraktičtější vozy na světě, ale projížďka s ním potěší každého fanouška rychlých aut. Model, který se přestal vyrábět před čtyřmi lety, má sice výkon „jen“ 206 koní, ale protože jde o rychlý a dynamický vůz, umí motor auto pěkně nakopnout. Motor o objemu 2,5 litru je pak o trošku úspornější, než byste čekali. Koupí ojetého BMW Z4 E89 dostanete hodně stylu a muziky za málo peněz.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Mazda MX-5 NC

Také druhé spolehlivé auto na našem seznamu je roadster, tentokrát z Japonska. Stejně jako BMW je i Mazda známá precizním dílenským zpracováním a prvotřídní kvalitou vozů, takže ani v tomto případě neuděláte nákupem ojetiny chybu. Nehledě na skutečnost, že cena ojetých Mazd klesá pomaleji než u aut jiných značek, takže auto budete moci zase slušně prodat, až vás omrzí. Starší generace roadsterů od Mazdy občas trpěla korozí, model MX-5 NC je však v tomhle ohledu držák.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Mercedes SLK

Další roadster, který se vyplatí koupit z druhé ruky, je z dílny Mercedesu. Modely z roku 2011 jsou pokládány za jedna z nejspolehlivějších aut vůbec, navíc jsou vybavené velmi slušnými motory, některé varianty mají výkon až 360 koní. S takovou silou pod kapotou si užijete jakoukoli projížďku. Nutno ovšem dodat, že výkonný Mercedes SLK má také vyšší spotřebu než předchozí dvě auta.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články