Elektronická SUV auta, která mají vyjít v letošním roce

Každým rokem vycházejí nové modely nejrůznějších vozů, tentokrát se podíváme na několik očekávaných SUV, jež by měly automobilky představit v roce 2021

i Zdroj fotografie: Tesla
                   

Oblíbenost vozidel s alternativním pohonem roste každým rokem, podobně jako prodeje velkých SUV. Pokud by tyto vlastnosti některá z automobilek spojila, mohla by ještě více zvýšit poptávku po svých vozech. Taková auta již dříve zařadila do prodeje známá firma Tesla s modelem X, trendu se snaží přiblížit i další společnosti.

Mercedes-Benz ECQ

Tuto značku znají pravděpodobně všichni lidé, kteří někdy přišli do styku s autem, jelikož se prodává téměř po celém světě a těší se veliké oblibě. Mercedes má za sebou již řadu vydaných elektromobilů a letos by měla firma modernizovat model ECQ. Jedná se o nadupané SUV, které se díky svému motoru a pohonu všech 4 kol dostane z nuly na 100 za 5 vteřin.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz
Model z roku 2019 pro ilustraci – model 2021 se dočká i několika kosmetických změn.

Audi e-tron

Mercedesu hodlá na stejné úrovni konkurovat společnost z německého koncernu Volkswagen Group – Audi. Ta již před několika lety představila projekt e-tron, tedy řadou elektronicky poháněných SUV podobných na model Audi Q5. Letošní připravovaná verze by měla být sice těžší a pomalejší než Mercedes, o to více však slibují vývojáři Audi komfortu.

iZdroj fotografie: Audi
I takto by mohlo vypadat připravované auto Audi e-tron pro rok 2021.

Hyundai Kona

Elektronická verze modelu Kona od této korejské automobilky byla představena světu již dříve, nicméně letos by se měl vůz dočkat značných inovací. Řidiči mohou očekávat silnější baterii, delší dojezdovou vzdálenost a silnější motor, než který měl model z roku 2020. Konu bude možné koupit od nějakých 900 tisíc korun, tedy za méně než polovinu ceny výše zmíněných aut.

iZdroj fotografie: Hyundai
Hyundai Kona 2020 (na obrázku) byla pomalejší a měla slabší baterii než připravovaný model pro rok 2021.

Jaguar i-Pace

Jedním z nejoblíbenějších elektronických SUV současnosti je právě i-Pace od automobilky Jaguar, ten se dočká menších úprav. V letošním roce by měl model mít především silnější baterii, s níž byste mohli urazit až 480 km. Ve srovnání s Audi e-tron a Mercedesem ECQ slibuje Jaguar největší dojezdovou vzdálenost, nejlepší zrychlení z nuly na 100 pod 5 vteřin a přitom je z těchto 3 nejlevnější.

iZdroj fotografie: Jaguar
Vzhledem by se nový i-Pace od modelu 2020 (na obrázku) lišit neměl, rozdíl poznáte především ve výkonu.
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Létající“ tank T-80 existuje i v pomalejší verzi UD bez plynové turbíny: měl být budoucností SSSR, ale slyšet je o něm stále
Události247.cz
Události247.cz
Rovnou čtyři země dostaly od Putina stopku: Prý s nimi nikdy nebude jednat o míru
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
adbz.cz
adbz.cz
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit