Evropané milují SUV a začínají vyžadovat ekologická auta

                   

Trendy v zájmu o automobily se neustále mění. Jistě si vzpomenete na velký zájem o vozy v karosářské verzi kombi, které jsou však v posledních letech stále nahrazovány něčím větším. Jsou to vozy SUV, které už několik let dominují na evropském trhu. Nutno říci, že i zde se prochází zajímavým vývojem, jelikož od plnohodnotných SUV vozidel se přechází spíše na jejich menší verze, takzvané crossovery.

Před 40 procent nových vozidel jsou SUV

Pokud se podíváme na statistiky prodejnosti, tak je třeba jasně říci, že přes 40 procent nových vozidel které se v Evropě prodají patří právě do kategorie SUV. Jak těch klasických, tak i menších crossoverů. A nutno dodat, že toto číslo neustále stoupá, jelikož v první polovině tohoto roku byl jejich počet o zhruba 2,5 procenta nižší.

O jaká auta je největší zájem?

Pokud se podíváme na říjnová data z letošního roku, tak musíme říci, že nejoblíbenějším evropským autem je Volkswagen Tiguan s 18,5 tisíci registracemi. Na druhém místě se nachází Renaul Captur s počtem 17,9 tisíc registrací. Třetí místo bere Nissan Qashqai, který se pyšní 16,7 tisíci registracemi.

Můžeme samozřejmě pokračovat a podívat se na výčet dalších vozidel, kterým se během října v Evropě tolik dařilo. Jedná se třeba o modely Volkswagen T-Roc, Dacia Duster, Peugeot 3008, ale i Ford Kuga, Peugeot 2008 nebo Volkswagen T-Cross.

Důvodem obliby je hlavně všestrannost vozu

Je jasné, že současné SUV nejsou příliš vhodná do terénu. Hodí se spíše na běžné jízdy. V případě crossoverů i ve městě. Zájemce o dané vozy láká především to, že auto se stává všestranným pomocníkem. Nabídne komfort, nabídne bezpečnost a v případě těch velkých také dostatečně velký zavazadlový prostor. A jelikož na trend zájmu reagují i automobilky, je tu ještě výhoda v tom, že se dá, z čeho vybírat. Možností je opravdu více než dost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články