Experti pojmenovali nejspolehlivějšími značky aut za posledních 25 let

i Zdroj fotografie: Volkswagen
                   

Koupě auta je velké rozhodnutí, které bude řidiče doprovázet i desítky let. Společnost CarMD vybrala několik nejspolehlivějších značek, jejichž vozy brázdily silnice v posledních 25 letech.

V seznamu jsou jak evropské, tak japonské a americké značky, z nichž jsou nám některé dobře známy, zatímco další se těší oblibě v jiných zemích. Výsledky vychází z průzkumu analytické společnosti CarMD, která je hodnotila na základě spolehlivosti motorů a celkové životnosti. Do průzkumu zahrnula přes 15,5 milionu automobilů vyrobených v letech 1996 až 2020, a porovnala u nich indikátory frekvence provozu.

Mitsubishi jako nejspolehlivější značka

Ačkoliv u nás není příliš rozšířena, v Asii a Spojených státech vychází vozidla Mitsubishi jako dlouhodobě nejspolehlivější. Vedle hnací jednotka v testu dobře vychází praktičnost aut pro běžný život.

iZdroj fotografie: Mitsubishi

Mercedes-Benz je na tom podobně

Druhý v pořadí skončila německá automobilka Mercedes-Benz, u níž jsou výsledky podobné. Hodnocena byla nejenom spolehlivost, ale také luxus a životnost auta.

iZdroj fotografie: Mercedes-Benz

Volkswagen žere více, ale stojí za to

V pořadí třetí se umístila auta Volkswagen, jejichž motory byly označeny za méně úsporné (ve srovnání s dvěma výše, dnešní modely jsou na ekonomické špičce spalovacích motorů). Spolehlivost i po dlouhých letech je však velmi dobrá, pokud správně pečujete o turbodmychadlo.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Ford je stále jednou z top značek

Z amerických značek se probojoval na čtvrté místo Ford, který je dobře známý také v Evropě. Odborníci mu připisují jak praktičnost, tak vcelku spolehlivé hnací jednotky.

iZdroj fotografie: Ford

Žebříček potom uzavírá automobilka Buick, jíž u nás zná málokdo. Ačkoliv se jedná o firmu s dlouhou tradicí, drží se výhradně ve Spojených státech amerických. Z analýzy vyšly po stránce spolehlivosti velmi dobře také vozy Mazda, BMW, GMC, Subaru a Cadillac.

Zdroj: auto.blitz
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Jindřich Honzel

Zobrazit další články