Experti provedli crash test při 200 km/h. Náraz nikomu nedá žádnou šanci na přežití

                   

Crash testy se obvykle provádějí při výrazně nižších rychlostech a použitá auta jsou moderní, s airbagy a dalšími řešeními na ochranu životů a zdraví lidí. V tomto případě se však experimentální podmínky blíží reálnému světu.

Crash test v rychlosti 200 km/h je ojedinělý

Evropské a americké nárazové testy se provádějí při rychlostech do 65 km/h. Automobily však dokážou vyvinout výrazně vyšší rychlosti. Autoři kanálu videa, kteří se dlouhodobě věnují bezpečnosti na silnici se rozhodli provést experiment při rychlosti 200 km/h.

iZdroj obrázku: YouTube.com / screenshot

Crash test simulující reálnou situaci

Pro crash test použili Opel Omega druhé generace vybavený systémem dálkového ovládání. Na dlouhé dráze přístroje ukazují, že sedan zrychluje na 208 km/h, a poté zasáhne narazí do stojícího městského autobusu. Dron a několik kamer zaznamenávají srážku ze všech úhlů.

iZdroj obrázku: YouTube.com / screenshot

Srážku by pravděpodobně nikdo nepřežil

Škoda na voze Opel je obrovská. Přední část stroje je rozdrcená a zploštělá. Zadní dveře cestujících jsou sotva viditelné a z předních je pouze hromada šrotu. Kufr je jediná část sedanu, kterou lze stále rozpoznat. Jak je vidět, člověk by tomto autě nemohl přežít ani na zadním sedadle.

iZdroj obrázku: YouTube.com / screenshot

Ani cestující v autobusu by nedopadli dobře

U autobusu není situace o moc lepší. Kolize rozbije jakýkoli skleněný povrch ve vozidle, včetně čelního skla. Figuríny umístěné na začátku experimentu kolem místa dopadu jsou rozptýleny po celém interiéru. Jedna z nich dokonce visí ze střechy. Pohled na devastující následky je hrozivý.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná