Experti zveřejnili seznam nejlepších ojetin s cenou kolem 100 tisíc

                   

Pořídit si ojetinu je pro většinu lidí jediná možnost, jak být takzvaně mobilní. Tedy jak mít auto. Nejenom, že na inzertních webech a v autobazarech na nás číhají různé nástrahy v podobě nepoctivých prodejců. Také je třeba počítat s tím, že ne každá ojetina je kvalitní a spolehlivá. A tak vybrat takové auto může být oříškem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Odborníci doporučují

Proto je při výběru vhodné dát na rady odborníků, kteří se v autech vyznají a mají o jejich spolehlivosti určité povědomí. Jedním ze známých žebříčků je Consumer Reports, který reflektuje spokojenost majitelů s různými vozy. Odborníci následně daná data zpracovávají a díky nim může vzniknout žebříček těch vozidel, které jsou nejlepší.

Jasně dané parametry

Společně se nyní podíváme na ty ojetiny, které jsou podle odborníků z Consumer Reports nejlepšími. A to podle parametrů, kterými je cena kolem sta tisíc, a kterými je také rok výroby v rozmezí 2002 – 2011. I v těchto pro někoho omezujících parametrech však lze najít celkem bohatý výčet spolehlivých a slušných ojetin.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Které vozy jsou dobrou volbou?

Nyní už konečně k samotnému výčtu těch ojetin, které jsou podle odborníků správnou volbou. Jedná se o model Honda Civic (2009 – 2011), dále Honda Jazz (2007 – 2009), nebo také Honda Accord (2004 – 2007). A tím samozřejmě nekončíme, jelikož ve výčtu je také Toyota Corolla (2002 – 2009), nebo také Toyota Prius (2002 – 2007). A zapomínat nelze na model Toyota Camry (2002 – 2005).

Pokud se na daný seznam díváte a přijde vám na něm něco zvláštní, tak ano. Jedná se skutečně pouze o japonská auta. Odborníci tak poměrně jasně potvrdili to, co se dlouhodobě říká. Že japonská auta jsou symbolem kvality a spolehlivosti. A to i dlouhodobě. Pokud navíc půjde o výše uvedené modely, je velká pravděpodobnost, že auto bude ještě dlouhou dobu sloužit, bez nutnosti jezdit s ním do servisu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články