Falešní policisté v Polsku neoprávněně pokutovali řidiče

                   

Co děláte, když vás na silnici zastaví policejní policista stojící vedle policejního auta? Obvykle je to signál, že jsme udělali něco špatně. Ne vždycky však se však jedná o opravdové strážce zákona. Například v polské vesnici Juszczyna poblíž Suché Beskidzky o prázdninách řidiče u silnice zastavovali uniformovaní lidé. Kromě uniforem měli také policejní auto, takže na první pohled skutečně vypadali jako opravdová hlídka. Jednalo se však o podvodníky, kteří se snažili nekalým způsobem obrat řidiče o smyšlené pokuty. Zaměřovali se také na zahraniční řidiče, včetně těch českých.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Vyřazený policejní vůz

Auto, s jehož pomocí si podvodníci dodávali na důvěryhodnosti, byl vyřazený policejní Volkswagen Passat s poznávací značkou začínající na WOR. Pokud jde o uniformy, pocházely zřejmě z policejního výprodeje, případně z divadelního či filmového fundusu. Jednalo se o uniformy policejních důstojníků, nikoli ty, ve kterých obvykle chodí silniční hlídky. Uniformy měly policejní nárameníky, opasky, pouzdra na zbraně, košile a čepice s bílým okrajem. V kabině auta bylo nainstalováno věrně vypadající rádio a měřič rychlosti, který byl podle všeho plně funkční.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Policie hledá poškozené

Polští policisté nyní pátrají po lidech, od nichž podvodníci vybrali peníze za falešné pokuty. Podle odhadů skutečných policistů může jít až o stovky řidičů. Patříte-li mezi ně, můžete kontaktovat:

  • Přímo polskou policii, která případ aktuálně řeší
  • Českou státní policii, která je schopna kontaktovat polské kolegy a na začátku vám se vším pomoci

Pokud jste neoprávněně uloženou pokutu uhradili, máte nárok na vrácení peněz, pokud se je od podvodníků podaří vymoci. Polská policie informovala, že tento postup bude platný i v případě, že další šetření prokáže, že radar byl opravdu plně funkční a vy jste se skutečně dopustili přestupku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články