Ford Mustang Shelby GT350 upravili na 1400 koní. Zrychlí na stovku za 1,9 sekundy

                   

Zrychlení z nuly na stovku. To je něco, co nás u vozidel často velmi zajímá. A čím je daná hodnota nižší, tím považujeme auto za unikátnější. A když se mluví o tom, že nějaký vůz dokáže zrychlit z nuly na stovku za 1,9 sekundy, je to až neuvěřitelné číslo. A přesně toho dokáže dosáhnout Ford Mustang Shelby GT350.

Úprava původního vozu

Nutno říci, že bez zásahů do klasického sériového modelu by to možné nebylo. A tak si klasický Ford Mustang Shelby GT350 vzali do parády odborníci z Fathouse Performance, kteří se věnují primárně výkonnostním úpravám vozidel. A tak k nim dorazil i klasický sériový Ford Mustang, který má standardně pod kapotou motor V8 o objemu 5,2 litrů, který nabízí výkon 526 koní. A to může být někomu málo.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Několik unikátních úprav

Odborníci z Fathouse Performance nabízí zákazníkům možnost nechat si upravit Ford Mustang Shelby GT350 hned několika způsoby. První možnost nabízí zvýšení výkonu na neuvěřitelných 1 000 koní, díky čemuž dokáže toto auto zrychlit na stovku za 2,5 sekundy a jeho maximálka může být 298 kilometrů v hodině. Obojí jsou až neuvěřitelné hodnoty, ale rozhodně se jimi nekončí.

Kdo má odvahu a chce sedět opravdu v něčem unikátním, může si svůj Ford Mustang Shelby GT350 nechat vylepšit ještě více a získat tak výkon 1 200, nebo dokonce 1 400 koní. A v tu chvíli se z vozu stává monstrum, které dosáhne stovky za neuvěřitelných 1,9 sekundy. Maximální dosažitelná rychlost je více než 350 kilometrů v hodině. A tuto hranici dokážete překračovat už za 8,2 sekundy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Na kolik úpravy vyjdou?

Nutno říci, že až tak drahé to přece jenom není. Když už máte na dané auto, tak změnit ho na Ford Mustang Shelby GT350 Fathouse vás může vyjít už na 39 999 amerických dolarů, a to v případě, že se spokojíte s onou základní verzí s výkonem tisíc koní. Výraznější úpravy jsou pochopitelně dražší. I tak se ale může jevit milion korun českých za tyto ohromující úpravy jako celkem slušná suma.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články