Hatchback od Suzuki získal nula hvězdiček bezpečnosti v crashtestech NCAP

                   

Světová laboratoř NCAP testovala Maruti Suzuki S-Presso, vůz, který se vyrábí a prodává v Indii, a pětidveřový hatchback získal v hodnocení neutěšené skóre nula hvězdiček v bezpečnosti dospělých. Na videu se sami můžete podívat, jak špatně na tom je.

Agentura otestovala základní verzi S-Presso. Ta má pouze airbag na straně řidiče. Vyšší úrovně výbavy nabízejí bezpečnostní zařízení i pro spolujezdce.

Video z hodnocení je naprosto brutální. I po nárazu na airbag se zdá, že se figurína na sedadle řidiče během nárazu udeřila hlavou do B-sloupku. Senzory ukazují vysoké zatížení hrudníku obou figurín na předních sedadlech. 

iZdroj obrázku: NCAP tiskové materiály

Global NCAP hodnotí S-Presso dvěma hvězdičkami pro dětskou bezpečnost, ale soudě podle výsledků tohoto vozidla rozhodně chcete, aby vaše dítě bylo při nehodě na zadním sedadle. Agentura rovněž konstatuje, že v autě zcela chybí systém uchycení dětské sedačky ISOFIX.

„Je velkým zklamáním, že Maruti Suzuki, výrobce s největším podílem na indickém trhu, nabízí indickým spotřebitelům tak nízkou úroveň bezpečnosti. Domácí výrobci jako Mahindra a Tata prokázali vysokou úroveň bezpečnosti a ochrany svých zákazníků, když se svými modely dosáhli pětihvězdičkového skóre. Určitě je čas, aby Maruti Suzuki přijala tento závazek ohledně bezpečnosti svých zákazníků, “uvedl o výsledku David Ward, prezident Nadace Towards Zero.

Havarijní test S-Presso je součástí programu #SaferCarsForIndia společnosti Global NCAP. V posledním kole tstů skórovalo Hyundai Grand i10 Nios se dvěma hvězdičkami a Kia Seltos se třemi hvězdičkami. V současné době hodnocení vozidel na indickém trhu kontroluje pouze čelní ochranu a nezahrnuje posouzení bočního nárazu nebo ochrany chodců. Organizace hodlá přidat tato hodnocení později.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?