Hennessey opět vyzývá Bugatti na duel, troufá si hodně!

                   

Z hlediska maximálního tempa je dlouholetým králem produkčních automobilů Bugatti Veyron ve verzi Super Sport. Žezlo od něj pravděpodobně převezme mladší Chiron, ale zatím svůj nárok na trůn nerealizoval. Do hry přitom vstupuje i další hráč. Výkladní skříň koncernu Volkswagen totiž opět vyzývá k duel firma Hennessey Performance, která již v minulosti na titul útočila.

Jméno tohoto amerického tuneru je rezonovalo před několika lety díky kupé Venom GT, které spojilo upravenou techniku ​​Lotusu Exige a velkoobjemový osmiválec. Výsledkem byly dynamické parametry schopné srovnání s Veyron. Autoři sice hovořily o nejrychlejším sériovém autě světa, toto tvrzení však mělo několik úskalí. Jasného rekordu tak dosáhli alespoň s odvozeným roadsterem.

Ještě v roce 2014 lidé z Hennessey ohlásili vývoj nástupce, který měl dostat přívlastek F5 vycházející z kategorizace hurikánů. V případě té nejvyšší dosahuje vítr rychlost od 419 do 512 km / h. Maximálně tempo připravovaného kupé zatím známo není, ale firma zveřejnila v těchto dnech provokativní fotku. Její hypersport na ní stojí u fiktivní značce upozorňující na rychlostní limit 300 mil za hodinu. Pokud si to přepočítáme do metrické soustavy, jde o neskutečných 483 km / h.

O pokořeni této těžko představitelné mety se již v minulosti spekulovalo. Momentálně ještě není jasné, zda ji Venom F5 skutečně zdolá a zapíše se do historie hrubými písmeny. Známých je o něm jen pár detailů. Americký svalovec by měl výkonem kolem 1 103 kW (1 500 k) vyrovnat Bugatti, ale vážit bude přibližně o půl tuny méně. Kompletně odlišná bude také aerodynamická stránka.

Hennessey připravuje ještě rychlejší Venom

Nový supersport s označením F5 má teoretickou maximálku téměř 470 km / h. Vzniknout má více než třicet kusů.

Tvary vozu jsme měli šanci vidět už v roce 2014, design předznamenaly kvalitní vizualizace. Některé detaily se však ještě časem měnily. Ukazují to čerstvé fotografie i velkolepě zpracovaný spot, ve kterém si lze poslechnout ochutnávku zvuku amerického monstra. Premiéra se odehraje 1. listopadu v Las Vegas, kde bude probíhat výstava SEMA.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články