Honda končí s dieselovými motory. Zmizí už za 2 roky

                   

Značek, které se postupně odklánějí od naftových motorů je stále více. Mezi další se nyní zařadí také Honda. Její plány pro Evropu jsou jasně dané. Cílem je naftu zcela eliminovat. Co bude náhradou a proč se automobilka rozhodla právě k tomuto kroku?

Bez nafty už v roce 2021

Nejde o žádnou vzdálenou budoucnost. Je tomu přesně naopak. Hodna se chce zbavit nafty ve svých vozech pro evropský trh už v roce 2021. V této době už by žádný z nových modelů značky neměl obsahovat tento typ motoru.  Je však pravdou, že to automobilka nebude mít zase až tak složité, jelikož naftové motory u ní nikdy nehrály prim. I když je pravdou, že se řada daných motorizací povedla a byl o ně zájem.

Důvod není neznámý. Jsou to emisní normy

Jaký je onen důvod, proč Honda končí s naftovými motory? Jistě ho znáte. Jde o stejný důvod jako u jiných automobilek. Hlavním problémem jsou zde stále přísnější emisní normy, čemuž naftové motory nedokážou bez náročných úprav nijak dobře vyhovovat. Pro automobilku je tedy jednodušší dané motorizace raději nahradit, než investovat do drahého a také do náročného vývoje. Podobné důvody uvádí i řada jiných, které s naftou definitivně končí. Některé dokonce končí se spalovacími motory obecně a budou chtít využívat výhradně jenom na elektřinu.

Budoucnost v hybridech

A kde vidí značka Honda budoucnost? Podobně jako řada konkurentů to mají být hybridy. Tedy vozy kombinující benzinový motor s elektromotorem. První vlaštovkou může být Honda SR-V, tedy její populární SUV, které už neseženete ani v naftě, ani jinak než s hybridním pohonným systémem. A další vozy budou pochopitelně následovat. Stejný osud má potkat i vůz Honda Jazz, která mý mít ještě letos svůj debut. I tady bude k dispozici výhradně benzinový motor kombinovaný s elektrickým. Pokud jde o změny u dalších modelů, tak ty budou pochopitelně následovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články