Hráč Bayernu Mnichov dostal pokutu. Přijel v McLarenu, ne v Audi

                   

Pravidla se musejí dodržovat a to platí i ve fotbalovém světě, který může být s tím automobilovým spojen více, než si myslíme. Jasně to dokazuje tento případ, který se odehrál v týmu Bayern Mnichov. Než se konkrétně podíváme na to, jaký prohřešek jaký fotbalista měl, je nutné vás uvést do obrazu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Audi jako hlavní sponzor

Německý klub Bayern Mnichov uzavřel spolupráci s automobilkou Audi, která se tak stala jedním ze sponzorů. To mimo jiné znamená i to, že hráči dostali automobil se čtyřmi kroužky na kapotě. V tomto případě se jednalo o elektromobil Audi e-tron. Samozřejmě jak je ve světě sponzoringu zřejmé, i tady musí platit – něco za něco. Hráči dostali nová auta, ale pochopitelně s nimi musí jezdit. Minimálně na tréninky, zápasy a další akce samotného klubu – v tomto případě Bayernu.

Nutno také dodat, že stejným způsobem Audi sponzoruje také klub Real Madrid. Připomeňme, že jak v Německu, tak i v Itálii, si dříve hráči mohli vybírat, jaký model si vezmou. A tak je celkem pochopitelné, že největší zájem byl o modely jako Audi RS6 Avant, nebo také Audi RS7 Sportback. Tomu je nyní konec a povinným vozem se stal pro všechny bez rozdílu Audi e-tron.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Kingsley Coman přijel jiným vozem

Jaký hráč Bayernu Mnichov se provinil proti smlouvě se sponzorem? Byl to francouzský fotbalista Kingsley Coman, který nepřijel na trénink ve svém elektrickém Audi e-tron, ale dorazil na něho ve svém soukromém voze, kterým je Mclaren. A to je velký problém. Dokonce tak velký, že kromě pokárání hrozí hráči poměrně nemalá pokuta.

Měl k tomu důvod

Francouzský fotbalista uvedl, že k tomu že nepřijel ve sponzorském Audi, měl důvod, jelikož jeho auto má rozbité zpětné zrcátko a tak musel sáhnout po voze svém soukromém. K tomu samozřejmě přidal i omluvu jak pro svůj mateřský klub, tak pro sponzora klubu. Ani jedno mu patrně nepomůže a pokutu bude muset přece jenom zaplatit.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Ještě jedna kompenzace

Mluví se o tom, že francouzský fotbalista Kingsley Coman bude muset zaplatit opravdu nemalou pokutu, která bude činit 50 000 eur. Jde o poměrně tvrdou sankci za porušení pravidel, zvláště pokud jeho omluva s rozbitým zrcátkem je skutečně pravdivá.

Kromě této finanční přijde ještě jedna kompenzace. A ta je poměrně zajímavá, ze které bude profitovat i samotné Audi. Jak značka, tak i zaměstnanci, kteří na lince v Ingolstadtu montují jednotlivé vozy. Až pominou současná bezpečnostní opatření, tak tam známý fotbalista vyrazí a rozdá zájemcům autogramy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články