Hyundai čelí zajímavému problému. Modelu i30 N nefungují při vysokých rychlostech stěrače

                   

Ostrá verze i30 N má co nabídnout

Usilovná práce na sportovní verzi modelu i 30 se designérům skutečně povedla. Z konstrukčního hlediska si i30 N může hravě změřit síly třeba s Golfem GTI od Volkswagenu nebo se Škodou Octavia RS. Na jeho vývoji se podílel také rallye závodník Thierry Neuville. Pod kapotou mu dřímá dvoulitrový čtyřválec o výkonu 202 kW a z nuly na sto slibuje zrychlení za úctyhodných 6,1 sekundy. Maximální udávanou rychlost automobilka udává 250 km/h. Zajímavostí je, že pro ladění tohoto motoru byl použit jako měřítko motor z Volkswagenu Golf GTI Clubsport.

Vůz si mohou zákazníci pořídit ze dvou výkonových verzí, slabší nabídne 184 kW a silnější pak 202 kW. Přední kola budou poháněna prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky.

Automobilka Hyundai se u tohoto modelu může pyšnit tužším podvozkem a sníženou světlou výškou, než je tomu u běžného modelu i30. Vůz dostal nové zavěšení kol i posilovač řízení, adaptivní tlumiče, posílený brzdový systém nebo samosvorný diferenciál. Vyšší verze s názvem Performance má ještě tužší podvozek a je vybavena devatenáctipalcovými koly, obutými do pneumatik Perelli P-Zero.

A v čem je háček?

Podle německého Auto Bildu má vůz jeden dost podstatný problém. Pokud se dostanete (například na závodním okruhu nebo na německých dálnicích) na hranici tachometru kolem 200 km/h, tak přestanou fungovat stěrače! Ty by samozřejmě i za tak vysoké rychlosti fungovat měly. U testovaného Hot hatchu i30 N německými kolegy, fungují pouze do asi 190 km/h. Další zprávy o tom, že by stěrače neměly za tak vysoké rychlosti fungovat, nikde nejsou. Proto věříme, že se tato závada objevila pouze u jimi testovaného vozu!

Scheibenwischer schwächeln

Vorsicht beim Hyundai i30 N: Das Auto schafft 250 Sachen – die Scheibenwischer aber nicht!

Zveřejnil(a) AUTO BILD dne 18. prosinec 2017

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub