Inzeráty falešných lékařů na prodej aut lákají důvěřivce. Vždy jde o podvod

                   

Pokud plánujete koupit nové auto, buďte na pozoru. Opět se v hojné míře začínají objevovat podvodné inzeráty, které mají jediný cíl. Tím není umožnit vám výhodnou koupi. Cílem je připravit vás o peníze. Inzeráty jsou po většinou jako přes kopírák. Základem je výhodná nabídka, která končí stejným vysvětlením toho, proč je auto prodáváno tak levně.

Úspěšní lékaři a jejich auta v Anglii

Když vás daný inzerát zaujme a rozhodnete se zkontaktovat majitele vozidla, obdržíte zajímavou odpověď. Bude vám psát lékař, který se svou rodinou a hlavně se svým vozem odešel do Anglie. Zde zjistil, že si auto s volantem vlevo nemůže zaregistrovat. Také zjistil, že poplatky za auto a jeho parkování jsou zde velmi vysoké. A tak ho prodává. A jelikož v Anglii jeho auto nikdo nekoupí, vystavil inzerát ve své domovině.

Ceny jsou podezřele nízké

Aby byly pravdivost historky umocněna, jsou ceny vozů až směšně nízké. Aby poukázaly na to, že se chce údajný lékař auta skutečně zbavit za každou cenu. Takové BMW i3 lze koupit za 250 000, Mercedes CLA za podobou částku a Škoda Octavia je nabízena pod 200 000. Právě tyto sumy nalákají důvěřivce, kteří mohou přijít o peníze.

Následující postup je vždy stejný

Projevíte zájem a následuje stejný postup. Zájemce vám dokonce pošle auto jako první a vy zaplatíte až později. Že je to nabídka, která se nedá odmítnou? Vy ji však odmítnout musíte, jelikož jakmile bude auto fiktivně na cestě, bude po vás fiktivní lékař požadovat různé poplatky za to, aby mohlo být auto vyloženo v Evropě. Mnohdy vše maskuje tím, že peníze posíláte přímo přepravní společnosti. K tomu všemu mohou být přidány různá sledovací čísla zásilky a další fiktivní věci, které ve vás mají vyvolat dojem, že auto se již blíží. Pokud tento poplatek uhradíte, většinou končí na účtu podvodníka. A auto? To nikdy neexistovalo, nebo šlo o ukradení fotky lidí, kteří tento typ vozu skutečně prodávají.

Buďte na pozoru

Už nízká cena by vás měla varovat před tím, že něco není v pořádku. Stejně tak se nenechte zlákat tím, že je auto již na cestě a je potřeba uhradit pár desítek tisíc přepravní společnosti. I to je jeden velký promyšlený podvod. V minulosti poměrně časný. Jak je vidět, začíná se objevovat znovu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články