iPhone chystá bezpečnostní prvek pro řidiče: nebude fungovat při jízdě za volantem

                   

Apple chrání bezpečnost bezohledných řidičů

Patříte k řidičům, kteří často za jízdy vyřizují telefonáty nebo dokonce píší textové zprávy? Pak právě pro vás chystá společnost Apple ve svém novém operačním systému iOS 11 deaktivaci všech oznámení o příchozích zprávách, telefonátech a e-mailů. Tak jednoduše odstraní pokušení, používat telefon během jízdy.

Nová funkce „Nerušit při jízdě“

Při zakoupení nového iPhone se systémem iOS 11, objevíte ve svém telefonu novou funkci s názvem „nerušit při jízdě.“ Funkce při její aktivaci zruší veškerá upozornění.

Podle statistik se na navyšujících dopravních nehodách podílí právě používání chytrých telefonů. Tomu chce společnost Apple předejít a ochránit tak své zákazníky před možným rizikem nehody.

V případě, že by řidič zapomněl na aktivaci bezpečnostní funkce, sama se aktivuje za použití nejmodernějších senzorů GPS a WiFi systémů. A jak systém funguje? Deaktivují se zvukové signály a automaticky se stíží odemknutí telefonu – za jízdy téměř neproveditelné, ale pro spolujezdce snadné.

Nová funkce však nezabrání použití vašeho smartphonu přes rozhraní Bluetooth nebo prostřednictvím USB, při spárování s vším automobilem. Můžete tak v pohodě poslouchat svou oblíbenou hudbu nebo používat navigaci.

Stejnou aplikaci nabízí i Android

Pokud chcete zvýšit svou bezpečnost za volantem a nejste majiteli iPhone, můžete si podobnou aplikaci stáhnout i do svého chytrého telefonu s operačním systémem Android. Pracuje na podobném principu, jako funkce pro iOS 11.

Vývojáři systémových funkcí se nyní podílí na vývoji nového softwaru pro firmy. Tento software pak umožní zaměstnancům nejrůznějších společností použití „aktivního systému bezpečnosti“ do svého firemního telefonu, na který se jim během služební jízdy nikdo nedovolá. Sympatická aplikace, co říkáte?

Zdroj fotografií: guidingtech.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články