Italka údajně jela rychlostí 703 kilometrů za hodinu, změřil ji radar

                   

Jeden z nejrozlehlejších přístavů v Itálii, z kterého je možné se kochat krásami Jaderského moře, by si měl nejspíš naladit radary na silnicích. Řeč je o italském městě Ancona, kde se údajně se svým vozem proháněla na místních silnicích jistá Italka rychlostí 703 kilometrů v hodině. Zní to tedy jako skutečné science fiction. Dosud totiž nebyl vyroben automobil, který by takovýchto neuvěřitelných rychlostí byl schopen. Tamější policie je ale nejspíš jiného názoru. Řidička totiž dostala pokutu i přesto, že naměřená rychlost je evidentní paskvil. Bizarní příhoda tak baví celý svět. Avšak údajnou pachatelku přestupku celý tento incident dost zaměstnává.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Neoprávněná pokuta pro mladou ženu

Otázkou tedy stále zůstává, jak mohla italská policie pokutovat rychlost, která ve skutečnosti ani není možná. Mladá Italka přímořským městem Ancona projížděla jako obvykle spořádaně, prokletím se pro ni stal ale 24. duben, který ji zadělal na pořádné potíže. Místní radary v místě, kde byla povolená rychlost 70 km/h, naměřily při jejím projíždění 703 km/h. Žena na základě tohoto nesmyslného výsledku dostala pokutu 847 EUR. Český občan by tak zaplatil na naše koruny bezmála 22 000 a to už je pořádný balík peněz.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Odvolání jako nejúčinnější obrana

Italce mnoho odborníků doporučilo odvolat se, aby její neoprávněná pokuta nebyla účtovaná. To je jediný způsob, jak se žena může domoci spravedlnosti. Policie v Itálii tak každopádně pochybila, jelikož nezkontrolovala řádně příčinu pokuty. Mladé Italce tak nezbývá nic jiného než jen doufat, že díky odvolání se domůže svých práv a nebude muset nic platit. A tamější policie by měla zcela jistě provést revizi radarových přístrojů, aby k podobným nesmyslným výpočtům již znovu nedocházelo. I když nikdy nevíme, co nás v daleké budoucnosti čeká. Vozy třeba nebudou jezdit, ale létat nadzvukovou rychlostí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články