Jaguar J-Pace je stále opředen tajemstvím. Jedno je ale jisté – bude opravdu velký

                   

Pokud se Jaguaru aktuálně v některém ze segmentu skutečně daří, tak je to rozhodně segment SUV. Právě zde se může radovat ze zajímavých čísel, které se týkají modelu Jaguar F-Pace. Jenom za loňský rok se v Evropě prodalo necelých 30 000 vozidel v Evropě a k tomu necelých 15 000 vozidel v USA. Toto číslo zcela strčilo do kapsy i modely XE nebo XF, které byly v minulosti pro automobilky tak typické. I proto nechce s produkcí vozů ze segmentu SUV přestat.

Vlajková loď v podobě vozu Jaguar J-Pace

Podle řady informací a indicií má být Jaguar J-Pace vlajkovou lodí automobilky. Je proto jasné, že všechny detaily k vozu úzkostlivě tají. Jedno však jisté je. Má se jednat o novou vlajkovou loď automobilky. A má se jednat o auto, které bude z portfolia všech současných SUV Jaguaru největší. Překoná nejenom E-Pace nebo elektrický model I-Pace, ale svou velikostí by měl vůz překonat i aktuálně tolik populární Jaguar F-Pace.

Konkurence bude jasná

Právě zjištění, že se má jednat o největší vůz v portfoliu jasně definuje i hlavní konkurenty. V tomto segmentu by to neměl být nikdy jiný, než vozy Mercedes GLS a BMW X7. I to jasně napovídá, že Jaguar J-Pace musí být nejenom velký, ale i kvalitní a luxusní. Tento fakt přímo směřuje ke sdělení, že by mělo jít o vlajkovou loď automobilky.

Jaká fakta jsou zatím venku?

Automobilka drží pod pokličkou mnoho informací. Ne však veškeré. Známé je, že Jaguar J-Pace by měl být postavený na zcela nové platformě MLA. Zde připomeňme, že její představení proběhne s odhalením vozu Land Rover Defender, který ji také využívá.

Další zajímavou informací budou varianty pohonu. V Jaguaru nechtějí nechat nic náhodě a stále budou nabízet klasiku v podobě spalovacího motoru. Dá se však očekávat, že vzhledem k době bude k dispozici i verze hybridní, nebo dokonce stoprocentně elektrická. Toto jsou zatím ne úplně stoprocentně potvrzené spekulace, ale vzhledem k tomu, že elektrický vůz už značka v portfoliu má, nemuselo by to být nereálné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články