Jak jsem vybíral pojištění auta, aby mě nevyšlo na majlant

                   

Před několika dny jsem si koupil automobil, ovšem ještě jsem neměl sjednané povinné ručení, a proto jsem hledal vhodnou pojišťovnu. Sjednávat levnou variantu je nesmysl, protože ve smlouvě pak není zahrnuto všechno důležité, pojistné krytí je nízké a podobně. Spíše jsem hledal nějaký kompromis mezi kvalitou a cenou.

V současné době se mi nejvíce zamlouvá, že spousta pojišťoven funguje v online prostředí, a tak už nemusím chodit nikam na kamennou pobočku. Všechno vyřídím přes internet, ať už se jedná o povinné ručení, nebo havarijní pojištění. Smlouvu posílají pojišťovny na e-mailovou adresu a zelenou kartu poštou.

Zvýhodněné nabídky jen na internetu

Pojišťovny mají připravené různé slevové akce, ovšem většinou je nabízejí právě přes internet. Sice mi v autobazaru nabízeli možnost sjednat si pojištění auta rovnou, nicméně odmítl jsem, protože většinou jejich „výhodnější“ produkty nakonec výhodnější nejsou.

Zvažoval jsem, jestli si sjednat jen povinné ručení, nebo i havarijní pojištění. Jelikož jsem si koupil zánovní vozidlo, které má najeto jen 45 830 kilometrů a bylo vyrobeno v roce 2018, tak jsem se rozhodl pro obě možnosti. Přece jen, automobil mi bude stávat i na veřejných parkovištích a člověk nikdy neví, jestli mu ho nějaký vandal nepoškodí.

Havarijní pojištění i na škrábance

Ve městech je někdy automobil tak trochu jako otloukánek. Škrábance, odřeniny, promáčknutí. Obával jsem se těchto nehod, od nichž viníci často odjedou, a proto jsem věděl, že havarijní pojištění mi prostě nesmí chybět. Vztahuje se totiž i na škrábance a boule, které provedou neznámí viníci.

Chcete najít vhodné řešení pro hledání ideální pojistky? Já jsem použil srovnávač https://kalkulackapojisteni.com, který mi se vším pomohl. Porovnal jsem ceny a podíval jsem se, co dané nabídky zahrnují.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod