Jak může pomoci jednoduchá stříkačka řidiči na silnici a proč by ji měl každý vozit v autě

Jednoduchá stříkačka může být cenným pomocníkem řidiče, což vám dokáže trik mnoha zkušených řidičů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V autě je potřeba mít hodně věcí a jednou z nich je rozhodně i obyčejná injekční stříkačka. Ovšem jen málo lidí ví, že právě tento nástroj může řidiči výrazně pomoci hlavně na dlouhých cestách. Při přípravě auta se rozhodně bude hodit a nezabere příliš mnoho prostoru, přičemž přínosy tohoto lékařského kousku vybavení jsou značné, takže se rozhodně vyplatí na ni nezapomenout.

Když se špína dostává tam, kde nemá co dělat

Řekněme – a stává se to docela často – že se vám vnější špína dostane do ostřikovačů čelního skla nebo jsou tyto trysky zanesené vodním kamenem. Kvůli tomu se pak voda nemůže dostat přímo na sklo. V důsledku toho nemůžete pokračovat, protože zašpiněné přední sklo je vážným bezpečnostním rizikem a myčku nemáte zrovna po ruce. A právě pomocí injekční stříkačky, respektive jehly, můžete tento problém vyřešit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

K tomuto účelu je ideální jehla ze stříkačky na 150 mililitrů, protože perfektně zapadne do kanálků trysky ostřikovače čelního skla. A protože její konec je zkosený, dá se použít na vrtání, takže otáčením této jehly můžete trysku velmi snadno vyčistit a ostřikovač bude zase fungovat a dostane vodu tam, kam má dopadnout. Stříkačka samotná se dá nádherně použít se plastovou hadicí na přesné a tlakové čištění celého vozu.

Dvě součástky s mnoha možnostmi použití

Lidi často napadne používat injekční stříkačku pouze jako celek, ovšem její rozdělení na jehlu a samotnou pumpu možnosti ještě rozšiřuje. Stříkačkou bez jehly se dá krásně odsát přebytečný olej po jeho doplnění, případně je výborná pro vpravení nemrznoucí směsi do ostřikovačů. Stejně tak můžete odsát palivo z nádrže, což se postaru dělalo skutečným sáním, které vám snadno dostalo do úst benzín, který jste pak cítili ještě pár dní.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nakonec se stříkačka hodí při propíchnutém kolu. Pokud nenajdete speciální tmel, stříkačka vám dovolí použít stejným způsobem domácí lepidlo, které je k dispozici v každém železářství a dá se použít i jako tmel na kolo. Tahle metoda je laciná a neocenitelná, pokud náhle píchnete obě kola. Jedno vyměníte, s dírou v druhém si můžete poradit právě pomocí injekční stříkačky. Kdo by to do toho malého kusu plastu a kov řekl, že?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články