Drobné škrábance na karoserii auta nebo rýhy na dveřích? Tímto způsobem se s nimi vypořádáte sami během několika minut

Škrábance na karoserii vozidla jsou velmi nepříjemné. Existuje naštěstí několik osvědčených způsobů, jak je jednoduše a levně odstranit pomocí dostupných prostředků.

                   

Škrábance na automobilu jsou velmi nepříjemné, protože narušují jeho estetiku. Tento problém dokáže řidiče rozzuřit ještě více, když tyto kosmetické vady vzniknou bez jeho zavinění. Stává se tak naprosto běžně, například na parkovišti, když někdo příliš otevře dveře nebo mu ujede nákupní košík a narazí do vozidla. V tomto případě se těžko hledá viník, který ve většině případů situaci neřeší a prostě si odjede. Naštěstí se tato vada na kráse dá vyřešit i bez drahých návštěv servisu.

Odstranění škrábanců

Poškrábaný lak automobilu je nepříjemná věc, kterou už většina řidičů alespoň jednou zažila. Ve většině případů k němu dochází kvůli nedostatku pozornosti a opatrnosti nebo v důsledku spěchu. Pro řidiče, kteří čelí přesně tomuto problému, existuje velmi jednoduché řešení, které je mnohem levnější než odborné lakování.

Jak postupovat

Ze všeho nejdříve je potřeba si připravit potřebné nářadí. Jedná se o jemný smirkový papír, vodu, leštičku (dá se nahradit ručním kotoučem), lešticí pastu a brusný kotouč. Ještě před samotným začátkem je důležité si uvědomit několik zásadních věcí. Při broušení jemným smirkovým papírem odebíráte vrstvu laku; je tedy dobré postupovat opatrně a s citem, aby nedošlo ke zbytečně velkému vybroušení. Zároveň je dobré smirkový papír namáčet do vody pro lepší efekt.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na začátek si připravte jemný smirkový papír

Začátek je jednoduchý. Stačí vzít přichystaný smirkový papír. Hrubost by se měla pohybovat mezi 2 000 až 5 000. Poté následuje pečlivé a opatrné vybroušení místa, kde se nachází škrábance. Smirkový papír jakoby srovná plochu, tím pádem rýha zmizí. Po této operaci je však pouhým okem vidět, že místo potřebuje ještě dodatečnou úpravu. Škrábanec sice zmizel, ale povrch je rozbroušený a jiný než zbytek vozidla.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Leštička dovede dílo k dokonalosti

V tu chvíli přichází na řadu jemný brusný kotouč v kombinaci se speciální brusnou pastou. Tím dosáhnete ještě hladšího a rovnoměrnějšího povrchu. Poté už zbývá jen dovést dílo k dokonalosti pomocí leštičky a leštící pasty. Při aplikování této látky není nutné používat velké množství. Vystačí vám několik kapek rozmístěných po kotouči. Po rozleštění stačí povrch důkladně utřít a škrábance jsou pryč.

Zkoušeli jste už někdy odstraňovat drobné škrábance z vašeho automobilu?

Zdroj: Motor

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?