Jak jednoduše zabránit odtažení auta? Stačí při zastavení udělat 3 super snadné věci

Odtahová služba má za úkol naložit automobil a odvézt ho z místa, kde překáží. Existují však způsoby, jak odtáhnutí překazit, nebo jim to alespoň pořádně znepříjemnit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý řidič se někdy může dostat do situace, že potřebuje nutně zaparkovat na místě, kde je to zakázané. Majitelé pozemku nebo případně policie pak mohou zavolat odtahovou službu a automobil nechat odklidit na náklady jeho majitele. Existuje však několik chytrých tipů, jak zaparkovat automobil tak, aby jej odtahová služba nemohla odvézt.

Základem je zabrzděný automobil

Nejjednodušší a nejběžnější radou, jak zabránit odtáhnutí vašeho vozidla, je jeho zabrzdění. Pokud totiž aktivujete elektronickou ruční brzdu, nebo manuálně zatáhnete páku, velmi tím znepříjemníte odtahové službě práci. Pro úspěšné odtažení vozidla totiž bude zapotřebí mnohem větší námahy a především to také zabere více času. Ve většině případů tak povolaná služba odtahování přeruší a bude se snažit kontaktovat majitele automobilu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Při zaparkování vytočte kola na maximum

Vytočení kol je další, velmi účinné opatření proti odtahové službě. Pokud má totiž vozidlo otočená kola, bude pracovník služby muset postupovat mnohem pomaleji a opatrněji. Zejména pak v případě, že se v blízkosti vašeho vozu nachází i jiné automobily, které by mohl při své práci ohrozit nebo poškodit. V mnoha případech tak řidič odtahové služby raději nechá automobil tak, než by poškodil ostatní vozidla kolem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zaparkujte těsně mezi ostatní vozidla

Dalším způsobem, jak úspěšně zmařit pracovníkovi odtahové služby, aby odtáhl váš automobil, je vhodné parkování. Pokud totiž zaparkujete automobil na místo, kde nebude mít obsluha „odtahovky“ dostatek místa, nebude moci váš vůz naložit a odvézt. Hrozí však riziko, že ostatní automobily odjedou a vytvoří potřebný prostor pro odtažení.

Znáte nějaké další triky pro úspěšné zamezení odtáhnutí vozidla?

Zdroj: CarMag

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články