Jak se používá umělá inteligence v praxi a jak ji využijete vy?

V dnešní době neuběhne den, abyste nenarazili na spoustu zmínek o umělé inteligenci. Programy na této bázi se dnes už používají úplně všude – od školství, skladů, kanceláří až po marketingové agentury či kuchyně. Co vše AI dokáže?

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Seznamte se s Chat GPT

Ze všeho nejdříve se musíte seznámit s programem Chat GPT. Ten se poprvé objevil na veřejnosti před dvěma lety, kdy jej jeho tvůrci vypustili do prostředí online světa. Od té doby se daná aplikace neustále učí, zdokonaluje a osvojuje si stále více schopností. Rozhodně se však nejedná o jedinou formu AI, s níž se během studia, zaměstnání či podnikání seznámíte. Kde se tyto přelomové technologie používají?

Představte si situaci, kdy máte doma plnou lednici, ale omrzely vás tisíckrát omílané recepty. Co s tím? Stačí si otevřít umělou inteligenci, vyfotit jí obsah své lednice a napsat příkaz, aby vám vymyslela pět receptů podle surovin na fotografii. V mžiku získáte potřebnou inspiraci a budete si moci uvařit něco neotřelého a chutného. Nebo vás například zajímá nějaké nové téma, na které jste narazili na internetu? Pak se stačí programu zeptat, aby vám konkrétní problematiku jednoduše vysvětlil.

Použití v profesionální praxi

Pojďme se však podívat na použití AI v zaměstnanecké či podnikatelské sféře. Nejdříve se zaměříme třeba na skladníky. Vhodně vymyšlený program neustále kontroluje skladovou dostupnost jednotlivých materiálů. Pokud dojdou, sám vyhledá nejvýhodnější dodavatele, a v některých případech je dokonce i sám kontaktuje a materiály objedná. Když se nastaví správně, dokáže spočítat potřebné množství produktů pro splnění konkrétní zakázky.

AI používají například i zaměstnanci z odvětví HR. V tomto ohledu funguje především sloučení AI s populární sociální sítí LinkedIn. Program dokáže sám od sebe vyhledávat vhodné shody na základě zadaných parametrů (dokončené vzdělání, roky praxe, schopnosti, věk…). Pokud najde shodu, napíše jí automaticky zprávu a zodpoví nejčastěji pokládané otázky. Následně předá kontakt přímo na HR.

Ve zdravotnictví dokáže umělá inteligence provádět některé jednodušší zákroky. Používá se však především pro identifikaci snímků z rentgenu a dalších vyšetření. Díky pokročilým algoritmům dokáže se 100% spolehlivostí najít informace, které by doktoři mohli přehlédnout. Poté samozřejmě vypracuje závěrečnou zprávu, s níž následně pracují zaměstnanci nemocnic.

Bleskurychlé generování textů

Představte si situaci, kdy zrovna zakládáte nový e-shop. V takovém případě je potřeba vaše webové stránky nějak otextovat, je nutné popsat jednotlivé produkty, nasadit propagaci na sociálních sítích, vymyslet potvrzující e-maily a řadu dalších podkladů. Se všemi těmito záležitostmi vám pomůže umělá inteligence. V tomto ohledu se bavíme hlavně o známém programu Editee, který se dříve jmenoval Deeply.

Daná aplikace bleskurychle generuje veškeré textové podklady, na které si vzpomenete. Stačí přitom napsat do tabulky několik klíčových slov, rozsah a účel textu, stejně jako tón komunikace (přátelský, profesionální, vtipný…). Následně svou volbu potvrdíte a vmžiku obdržíte úderné a použitelné texty. To samé platí i pro překlady do více než 31 světových jazyků, generování grafických podkladů či převádění fotografií do textové podoby.

Nejlepší bude, když si rozkliknete webové stránky Editee, kde si můžete prohlédnout jednotlivé schopnosti. A co víc, získáte pětidenní testovací demoverzi zcela zdarma. Během této doby si vše vyzkoušíte a sami se přesvědčíte, jestli máte zájem o balíček na míru. Díky Editee však ušetříte stovky hodin času.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

David Mencl

Zobrazit další články