Jak udělat oslavu milovníku aut?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ať už se blíží kulatiny, nebo chcete ozvláštnit narozeniny svého dítěte nebo partnera, určitě požadujete, aby oslava byla bomba! Musíte se ale trefit do jeho vkusu dortem, dárky a celkovým stylem oslavy, víte jak na to?

Ať už tomu věříte nebo, ne každá oslava musí vyjít na tisíce korun. Stačí pokud máte trochu fantazie, šikovné ruce a menší rozpočet. Za těchto podmínek můžete vykouzlit parádní večírek, který se bude lišit od předešlých. Dejte si záležet na detailech a programu. Pro dospělé nezapomeňte připravit pivo s chlebíčky.

Seznam věcí a detaily

Na pravý domácí mejdan je toho pokaždé potřeba hodně sehnat, především co se jídla a pití týče. Ale při všem tom shonu nezapomeňte domyslet i detaily. Například se dívejte na barvu – stačí zvolit, aby dominovaly jedna či dvě barvy, podle toho sežeňte brčka, talířky, balónky a atd. Pokud budete rozesílat pozvánky, zkuste je poprosit, aby přišli v barvách, ve kterých budou ladit.

Dekorace

Tady hodně záleží na vkusu a věku oslavence. Pokud půjde o menší dítě, můžete doma vyrobit různé křižovatky, semafory a značky za pomocí kartonu a fixy. Každý pokoj může značit jiné prostředí. Každopádně se zde fantazii meze nekladou, takže můžete postavit benzínku, nákupní středisko nebo nemocnici, kam dojedou po možné srážce vozidel.

A nakonec nesmíme opomíjet závodní auta. Ta rychle připravíte z dalšího kartonu (z celé krabice). Vyřízněte průlez a okénka. Případně ho trochu ozdobte, nebo si to nechejte jako překvapení pro děti – každé z nich si bude moci udělat výzdobu pro malé auťáky. Nezapomeňte účastníky před oslavou upozornit, aby si vzali kostýmy.

U starších nebo odrostlých dětí by se chtělo s nimi domluvit. Přeci jen si přivedou kamarády, před kterými se budou chtít vytahovat a možná vás překvapí parterem, před nímž budou chtít vypadat dospěle. Proto bude nejlepší se omezit na přípravu jídelního stolu a dortu například s motivem mustanga. A podle toho uzpůsobte i nápady na dárky. Nejlepší dárky pro milovníky aut naleznete na dobravila.cz. Pokud chcete svého nadšence podpořit a koupit mu vybavení, využijte slevy na sportovní vybavení.

Občerstvení nebo hostina

Pro malé špunty, kteří si rádi hrají a lítají po bytě nebo po zahradě, ale i pro odrostlejší, stačí připravit obložené chleby s tím, co dětem chutná. Jeden menší jeden větší chléb přiložte k sobě a na jeden okraj mezi chleby položte plátky okurek (jako kola). V každém případě se můžete vrhnout i na perníčky ve tvaru auta (ale ty je potřeba dělat alespoň s dvoutýdenním předstihem, aby změkly).

Na večeři si přichystejte řízky (nejlépe kuřecí) a trochu salátu. Vezměte si mělké talíře a trochu si pohrajte s nandáváním. Na spodním okraji vytvořte cestu ze salátu. Na cestu přiložte dva tenčí plátky citronu, a nakonec přidejte řízek. Tam kde by měla být okna dejte čtyřlístek ze zahrádky a podávejte.

Hry a zábava během oslavy

Pokud chcete, aby se děti bezpečně zaměstnaly, dejte jim obrázky s auty, aby je vymalovávaly. Případně, jak je psáno výše, udělejte z kartonu pár aut a autobus a různé stavby, ty pak mohou zdobit. Pokud víte, že mají děti u sebe vlastní autíčka, sdělte jim, aby si je vzali na oslavu. Mohou s nimi závodit po dráze, kterou si vyrobí, nebo kterou jste vyrobili vy. Taky existují elektrická autíčka, která mohou pouštět.

Má-li někdo doma větší auta, za která se dají přivázat autíčka, využijte toho. Pokud máte stopky, desky s papírem a tužku, můžete dětem uspořádat velký turnaj. Omotejte šňůrku k autíčku a druhý konec ke klacíku. Děti budou muset natáčet jako šílené, aby vyhrály. Takto si pohrají a trochu unaví. A nakonec nezapomínejme, že žijeme v době elektroniky. Žádná party se neobejde bez filmové projekce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná