Jak udělat oslavu milovníku aut?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ať už se blíží kulatiny, nebo chcete ozvláštnit narozeniny svého dítěte nebo partnera, určitě požadujete, aby oslava byla bomba! Musíte se ale trefit do jeho vkusu dortem, dárky a celkovým stylem oslavy, víte jak na to?

Ať už tomu věříte nebo, ne každá oslava musí vyjít na tisíce korun. Stačí pokud máte trochu fantazie, šikovné ruce a menší rozpočet. Za těchto podmínek můžete vykouzlit parádní večírek, který se bude lišit od předešlých. Dejte si záležet na detailech a programu. Pro dospělé nezapomeňte připravit pivo s chlebíčky.

Seznam věcí a detaily

Na pravý domácí mejdan je toho pokaždé potřeba hodně sehnat, především co se jídla a pití týče. Ale při všem tom shonu nezapomeňte domyslet i detaily. Například se dívejte na barvu – stačí zvolit, aby dominovaly jedna či dvě barvy, podle toho sežeňte brčka, talířky, balónky a atd. Pokud budete rozesílat pozvánky, zkuste je poprosit, aby přišli v barvách, ve kterých budou ladit.

Dekorace

Tady hodně záleží na vkusu a věku oslavence. Pokud půjde o menší dítě, můžete doma vyrobit různé křižovatky, semafory a značky za pomocí kartonu a fixy. Každý pokoj může značit jiné prostředí. Každopádně se zde fantazii meze nekladou, takže můžete postavit benzínku, nákupní středisko nebo nemocnici, kam dojedou po možné srážce vozidel.

A nakonec nesmíme opomíjet závodní auta. Ta rychle připravíte z dalšího kartonu (z celé krabice). Vyřízněte průlez a okénka. Případně ho trochu ozdobte, nebo si to nechejte jako překvapení pro děti – každé z nich si bude moci udělat výzdobu pro malé auťáky. Nezapomeňte účastníky před oslavou upozornit, aby si vzali kostýmy.

U starších nebo odrostlých dětí by se chtělo s nimi domluvit. Přeci jen si přivedou kamarády, před kterými se budou chtít vytahovat a možná vás překvapí parterem, před nímž budou chtít vypadat dospěle. Proto bude nejlepší se omezit na přípravu jídelního stolu a dortu například s motivem mustanga. A podle toho uzpůsobte i nápady na dárky. Nejlepší dárky pro milovníky aut naleznete na dobravila.cz. Pokud chcete svého nadšence podpořit a koupit mu vybavení, využijte slevy na sportovní vybavení.

Občerstvení nebo hostina

Pro malé špunty, kteří si rádi hrají a lítají po bytě nebo po zahradě, ale i pro odrostlejší, stačí připravit obložené chleby s tím, co dětem chutná. Jeden menší jeden větší chléb přiložte k sobě a na jeden okraj mezi chleby položte plátky okurek (jako kola). V každém případě se můžete vrhnout i na perníčky ve tvaru auta (ale ty je potřeba dělat alespoň s dvoutýdenním předstihem, aby změkly).

Na večeři si přichystejte řízky (nejlépe kuřecí) a trochu salátu. Vezměte si mělké talíře a trochu si pohrajte s nandáváním. Na spodním okraji vytvořte cestu ze salátu. Na cestu přiložte dva tenčí plátky citronu, a nakonec přidejte řízek. Tam kde by měla být okna dejte čtyřlístek ze zahrádky a podávejte.

Hry a zábava během oslavy

Pokud chcete, aby se děti bezpečně zaměstnaly, dejte jim obrázky s auty, aby je vymalovávaly. Případně, jak je psáno výše, udělejte z kartonu pár aut a autobus a různé stavby, ty pak mohou zdobit. Pokud víte, že mají děti u sebe vlastní autíčka, sdělte jim, aby si je vzali na oslavu. Mohou s nimi závodit po dráze, kterou si vyrobí, nebo kterou jste vyrobili vy. Taky existují elektrická autíčka, která mohou pouštět.

Má-li někdo doma větší auta, za která se dají přivázat autíčka, využijte toho. Pokud máte stopky, desky s papírem a tužku, můžete dětem uspořádat velký turnaj. Omotejte šňůrku k autíčku a druhý konec ke klacíku. Děti budou muset natáčet jako šílené, aby vyhrály. Takto si pohrají a trochu unaví. A nakonec nezapomínejme, že žijeme v době elektroniky. Žádná party se neobejde bez filmové projekce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články