Jak dokonale umýt auto? Tuhle metodu musíte znát, je prostě spolehlivá. Skvělého výsledku dosáhnete i bez použití drahé myčky

Čistota automobilu je základem pro jeho hezký a okouzlující vzhled. Lze ho dosáhnout nejen mytím v drahých myčkách, ale i osvědčenými metodami u vás před domem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Umytý a naleštěný automobil je chloubou všech řidičů. Většina z nich se však snaží tohoto efektu dosáhnout častými návštěvami mycí linky někde na benzínové pumpě. Levnější a efektivnější volbu však představuje důkladné ruční mytí na dvorku nebo někde před domem. Pomocí osvědčených metod a způsobů dosáhnete toho největšího lesku vašeho automobilu a vyniknete mezi ostatními motoristy.

Skvělé čistoty se dá dosáhnout i mimo drahou myčku

Někteří řidiči si nechávají vůz umýt buď v myčce, nebo také u společností, jež se tím zabývají. Ty jsou schopny automobil umýt kompletně celý do posledního místa. Jejich cena ale odradí hodně majitelů vozidel, kteří si svého miláčka raději umyjí doma na dvorku nebo v prostoru samoobslužné myčky. Právě oni by měli znát několik rad a osvědčených způsobů, jak co nejvíce zefektivnit mytí automobilu a dosáhnout těch nejlepších výsledků.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak jednoduše umýt vozidlo v samoobslužné myčce

Přestože by se mohlo zdát, že všechny potřebné nástroje pro mytí jsou přímo na místě, raději si s sebou vezměte houbu. Ze všeho nejdříve je nutné automobil před samotným tlakovým mytím namočit. Poté vezměte připravenou houbu a automobil pořádně šamponem vydrhněte. To samé platí i u mytí ráfků kol. Pouhé tlakové mytí hned ze začátku by mohlo poškodit jak karoserii, tak zmiňované ráfky. Po umytí je důležité celý automobil pečlivě vysušit, aby na karoserii nezůstaly zaschnuté kapky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po důkladném umytí houbou a šamponem přichází na řadu vosk obsahující čistící látky. Ten efektivně odstraní všechny nečistoty, které na vozidle zůstaly po ručním mytí houbou. K dokonalému vzhledu je potřeba ještě pečlivě umýt okna. U těch je důležité provést čištění z obou stran, aby byl efekt co nejlepší. Nejdříve pouze zvenčí opláchněte okna tlakovou myčkou od hrubých nečistot. Dále je pečlivě umyjte nejlépe pomocí papírových ručníků nebo ubrousků a čističe na skla.

Zdroj: HowToCarWash

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění