Jak ušetřit na pojištění auta? Porovnejte si nabídky

Povinné ručení kryje škody v případě, že způsobíte dopravní nehodu. Slouží především ke krytí škod, jež jsou způsobeny na cizím majetku, tedy například na automobilu dalších účastníků nehody. Jeho uzavření a placení je povinné. Nikdo vám však nepřikazuje, u jaké pojišťovny si ho máte zřídit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Brát povinné ručení jako nepříjemnou zákonnou náležitost se nevyplácí. Jde o pojištění auta, které si uzavíráte hlavně sami pro sebe. Škody způsobené při dopravních nehodách jsou vysoké a platit je z vlastní kapsy by pro vás mohlo být likvidační. Právě proto se vyplatí toto pojištění vozidla vybírat zodpovědně. Nemusíte za něj ale zbytečně přeplácet.

Co když si povinné ručení neuzavřete? Hrozí vám pokuta v řádech desetitisíců korun. A snad ještě větší hrozbou je, že budete muset vešekré způsobené škody platit z vlastní kapsy.

Máte možnost srovnat nabídky, udělejte to

Internet nám dává snadný přístup k informacím. Není žádná potíž vyhledat si nabídky různých pojišťoven a srovnat, za jaké ceny nabízí pojištění vozidel. Dokonce na to všechno vyhledávání ani nemusíte být sami, na internetu existují různé srovnávače, kam zadáte informace o vašem vozidle a hned se vám zobrazí nabídky. Ty mezi sebou porovnáte a vyberete tu nejlepší.

Neorientujte se pouze podle ceny

Jednotlivá povinná ručení se však mezi sebou liší. Nižší cena ještě neznamená, že byste po daném pojištění měli sáhnout. Sledujte zejména výši pojistných limitů, limity krytí a rozsah asistenčních služeb. V základu požadujte aspoň příjezd asistenčního vozidla a odtažení vašeho porouchaného auta. U lepších pojistek se dočkáte i poskytnutí náhradního vozidla, případně proplacení noci v hotelu.

Při výběru povinného ručení berte v úvahu i své zvyky. Sváteční řidič potřebuje něco jiného než ten, kdo se svým autem brázdí silnice celé Evropy.

Pojištění auta si porovnáte na portálu Ušetřeno.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Tomáš Englas

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění