Jak v zimě trvale předejít škrábání čelního skla a zamrzání zrcátek, stěračů i zámků

Po ránu je možné v ulicích vidět zvláštní přírodní úkaz – všichni majitelé aut škrábou před odjezdem do práce námrazu a sníh z oken. Někteří na však mají svůj trik.

Škrábání ledu z okna auta i Zdroj fotografie: Depositphotos.com
                   

Na českých silnicích je zakázáno jezdit s vozidlem, ze kterého nemáte dostatečný výhled. I tak se u nás najdou takový „tankisté“, kteří si vyškrábou pouze malý průzor před sedadlem řidiče a vydají se na spanilou jízdu do práce nebo na nákup. To vše jen proto, že se jim nechce ztrácet čas čištěním celého okna, ten by si však ušetřili, pokud by se autu věnovali chvíli po zaparkování.

Překryjte čelní sklo kartonem

Podle některých rad samozvaných expertů z nejrůznějších motoristických fór je možné předejít zamrznutí čelního skla obyčejnou lepenkou. Karton upevněný na čelním okně zabrání tomu, aby se zde usadila námraza, a vy tak nebudete muset každé ráno stát u auta se škrabkou v ruce a ztrácet tak zbytečně čas.

iZdroj fotografie: Unsplash.com
Čelní okno musí být oškrábáno celé, jinak se vystavujete pokutě.

Podložte stěrače, aby nepřimrzly

Další potíží spojenou se zamrznutým oknem mohou být stěrače, které mráz doslova zadrží na místě, a vy s nimi tak nepohnete. Jejich sepnutí pak může v takovém stavu způsobit zadrhnutí motorku. Tomu je možné předejít jednoduše tak, že po zaparkování pod ně vložíte hadr (třeba staré tričko).

Zamrznutá zrcátka ochrání sáček

Stejně tak jako čelní sklo, i zpětná zrcátka mohou namrzat, a vy v nich tak neuvidíte žádný odraz. Abyste tomu předešli, je vhodné je zabalit do něčeho, co je ochrání před přímým mrazem. Dobrou variantou může být hadr, který je však nutné nějak upevnit – jednodušší tak bude, když na zrcátko natáhnete svačinový igelitový pytlík. Ten stačí uvázat za ucha nebo chytit gumičkou do vlasů a ráno zase uvolnit.

iZdroj fotografie: unsplash.com
Je potřeba se postarat i o zrcátka. Bez rozhledu ohrožujete sebe i ostatní.

Předejděte zamrznutí zámku

Moderní auta, která se odemykají stisknutím tlačítka na dálku už tento problém netrápí, ovšem u zámků na klíč se vám mohlo stát, že během noci zamrznul. Možná jste už četli o drahých látkách, které tomu zabrání – místo pořizování nových sprejů nebo vymýšlení zábalu na zámek do něj však stačí vstříknout WD40, které má naprosto stejný efekt, jako drahé rozmrazovače, a nijak vašemu autu neublíží.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: pozemní sebevražedný dron sestavený v zákopu je odvážnou improvizací, 12 kg TNT dokáže skupinu nepřátel doslova „roztrhat“
Události247.cz
Události247.cz
Putinova dcera promluvila o tom, co si myslí o Rusech a Ukrajině
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo vynalezl úplně první tank a jak změnil 1. světovou válku: Trvalo rok, než se ho vojáci naučili používat
adbz.cz
adbz.cz
Trapézový plech jako střešní krytina vyniká odolností a pevností