Jak vybrat spolehlivé auto do 150 000 Kč?

                   

Ojeté vozy a servisní prohlídky

Každý automobil se musí řádně udržovat. Pokud si chcete pořídit použitý automobil, můžete natrefit na vůz, který do dalšího prodeje nebude vyžadovat téměř žádné opravy, ale také si můžete koupit vůz, který pořádně provětrá vaši peněženku.

Při koupi „nového“ vozu si stanovte hrubý roční nájezd. Pokud najezdíte více jak 25 tisíc kilometrů, je jasné, že v něm budete trávit hodně času. Hledejte větší a pohodlné auto, vhodné jak do městského provozu, tak na dálnice. Pokud hledáte vůz, kterým čas od času zajedete na nákup, pořiďte si hbité městské vozítko.

Jaké palivo

Při vyšším ročním nájezdu budete řešit hlavně spotřebu. S tím souvisí také výběr paliva. Pro dlouhé cesty se hodí diesel. Ten se však nevyplatí pro častou jízdu ve městě. Pokud kombinujete jak jízdu ve městě tak vzdálenější tratě, určitě popřemýšlejte o kombinaci benzinu s LPG. Tuto variantu si můžete pořídit za rozumné pořizovací náklady téměř u každého benzinového vozu. Aby se vám vůz vyplatil, zahrňte do nákladů také povinné ručení, náklady spojené s pravidelným servisem apod.

Jaké vozy se nabízejí do částky 150 000 korun

Za tuto částku si můžete vybrat malý, zánovní automobil, který bude mít najeto jen několik tisíc kilometrů. Ten však nenabídne komfortní jízdu pro celou rodinu, zvláště na dlouhých cestách.

Pořídit si můžete: Renault Clio, Opel Corsa, Suzuki Swift, Ford Fiesta, Toyota Yaris či Peugeot 207.

Za podobnou částku můžete najít vůz vyšší třídy, který nabídne tolik potřebný komfort, ale zde už stoupá riziko častějších závad.

Vybírejte například z vozů: Škoda Octavia II 1.6/1.9 TDI, Opel Astra 1.6, Honda Civic 1.8, Hyundai i30 1.4/1.6, VW Golf (Plus) 1.6, Renault Mégane 1.6, Ford Focus II 1.6/1.8/2.0, Citroen C4 1.4/1.6, Kia Cee´d 1.4/1.6, nebo Toyota Corolla 1.6

Mezi nejčastěji kupovanými ojetinami je Škoda Octavia druhé generace. Sice možná nenadchne všechny milovníky sportovních vozů, ale jedná se o vůz s kvalitními díly, které ledacos vydrží. Auto navíc disponuje velkým prostorem a má dobré jízdní vlastnosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články