Jak vybrat ventilátor, se kterým porazíte úmorná horka?

                   

Venkovní teploty v posledních několika dnech přesahují hranici 30 °C a v následujících týdnech se situace nemá nijak výrazně měnit. Pokud přemýšlíte, jak se alespoň trochu osvěžit při práci za počítačem či při sledování oblíbeného seriálu, není nic jednoduššího než si koupit ventilátor. Ideální by sice byla nástěnná klimatizace, ovšem ta je příliš nákladná, a tak ne každý si ji může dovolit. Ventilátor však vyjde na pár stovek, případně tisícovek. 

Jaké druhy ventilátorů existují?

Jestliže si chcete pořídit větrák, neměli byste jeho výběr podceňovat, i když se to zdá jako banalita. Současný trh je totiž rozmanitý a nabízí nepřeberné množství modelů, které se liší svými vlastnostmi a funkcemi. 

Když se řekne ventilátor, někoho napadne jako první koupelnový ventilátor, jehož úkolem je odvést vlhkost, mastnotu a pachy z koupelny pryč. Nejedná se tedy o klasický ventilátor, který by se před vámi točil a zpříjemňoval vám práci. Stejně tak narazíte i na potrubní ventilátor, jenž se využívá především z praktického hlediska než pro zvýšení komfortu. 

Ventilátory, se kterými přežijete léto

Dostáváme se konečně k těm ventilátorům, které zřejmě hledáte. První možností je stolní ventilátor. Umístíte si ho, jak samotný název napovídá, někde na stůl anebo poličku. Jsou ideálními pomocníky v kancelářích i domácnostech. Sehnat můžete zařízení za necelé tři stovky, ale i za pět stovek. Rozdíl je ve velikosti, příkonu i počtu stupňů. 

Snad nejžádanější je stojací ventilátor s teleskopicky nastavitelnou výškou. Vybrat si můžete z různých barevných variant, tudíž ventilátor dokonale zapadne do interiéru. Je libo černý, nebo raději bílý? 

Jestliže hledáte e-shop, kde ventilátory a větráky zakoupíte, podívejte se do bohatého produktového portfolia e-shopu e1.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články