Jak vypadá Audi SQ7 TDI po faceliftu? A co má pod kapotou?

                   

Klasická verze, tedy model Audi Q7 prošla faceliftem již v období června, kdy byl vůz také představen. Bylo jasné, že se fanoušci velmi brzy dočkají i faceliftu vrcholné verze, tedy s označením Audi SQ7 TDI. Jaké novinky facelift přináší? Co se povedlo a co nikoliv? Podívejme se!

Změny v oblasti designu

Jako první se podívejme na design. Ten v podstatě vychází z faceliftu Audi Q7. Připomeňme, že mnoha změn doznala především světla kde budou k dispozici zajímavé a populární světlomety HD Matrix LED, přední i zadní nárazník, samotná záda s LED diodami a několika linkami, koncovky výfuku, nebo nové disky. Na první pohled Audi SQ7 TDI působí opravdu povedeným, zajímavým a rozhodně i celkem ostrým dojmem.

Změny v interiéru

I ty se udály a otázkou je, zda nejsou spíše na škodu. Mnoho klasických tlačítek bylo nahrazeno ovládáním pomocí dotykových displejů. Audi SQ7 TDI má ve středovém panelu hned dva displeje, což sice může vypadat na první pohled efektně, ale praktičnost použití, samozřejmě hlavně během jízdy, rozhodně klesá. Na druhou stranu multimediální systém MMI patří mezi naprostou špičku.

Změny pod kapotou

Máte obavy? Nemusíte. Zde naštěstí vše zůstalo tak, jak má být. Audi SQ7 TDI bude mít pod kapotou stále čtyřlitrový naftový osmiválec se dvěma turbodmychadly, doplněné elektrickým kompresorem. To znamená jediné – vysokou spolehlivost a hlavně poměrně zajímavý výkon, který činí 320 kW, tedy 435 koní. Změnou však přece jenom prošel, a to v souvislosti s emisními normami, kterým samozřejmě musí vyhovovat.

Že se však ohledně motorizace není čeho obávat, to ukazují čísla, které Audi v souvislosti s tímto modelem prezentovalo. Zrychlení z 0 na 100 zvládnete za 4,8 sekund. Maximálka vozu je 250 kilometrů v hodině. Ne, že by auto nezvládlo více, ale zde vás zastaví omezovač rychlosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články