Jak zabránit krádeži vašeho vozu? Spolehněte se na speciální zabezpečení

                   

Na zabezpečení vozidla se nevyplatí šetřit. Zvlášť v dnešní době, kdy jsou krádeže na denním pořádku a sofistikovanost zlodějů aut je stále vyšší. Pokud vám ukradnou vozidlo, zpravidla to znamená velké problémy. Nejde jen o vozidlo jako takové, ale může nám to velmi znepříjemnit každodenní život, ať už je to dojíždění do práce nebo odvážení děti do školy či školky. Naštěstí na trhu existují řešení, která dokáží efektivně čelit novým metodám zlodějů. Pojďme si k tomu něco říci v následujícím článku.

Pro lepší zabezpečení vašeho vozu

Krádeže vozidel nejsou ve statistikách zločinnosti zcela zanedbatelnou položkou. Je běžné, že v řadě případů dnes nějaké zabezpečení dostanete i s vozidlem jako standard. S těmito bezpečnostními prvky jsou však zloději často velmi dobře obeznámeni, a tak vědí jak na ně. Proto stojí za to zvolit alternativní zabezpečení auta proti krádeži, které vám dokáže přinést celou řadu zajímavých vlastností, jež ztíží zlodějům jejich pokus o krádež. Velkou výhodou takový systémů je také možnost ovládat je třeba z vašeho mobilního telefonu. V těchto systémech můžete nalézt: 

  • Lokalizaci díky GPS
  • Senzor pohybu a náklonu
  • Dálkový start

S ohledem na lokalizaci GPS je možné zajistit ochranu před GSM rušičkou. Díky GPS monitoringu jste zkrátka se svým vozidlem neustále ve spojení a víte co se s ním děje. Vozidlo lze pomocí těchto systémů také třeba dálkově nastartovat a můžete jej klidně ovládat také originálním klíčem. Chránit lze také motorky.

Další funkce alarmu

Důležitou vlastností těchto systémů je, že značně prodlužují dobu, kterou zloději potřebují ke krádeži vozu. Čím sofistikovanější máte systém, tím složitější je pro zloděje jej překonat a třeba to i vzdá a vybere si snadnější kořist. Alarm do auta také dneska není už pouze o zabezpečení. Kromě toho mohou být tyto systémy totiž vybaveny i celou řadu dalších prvků, jako je třeba sledování stavu paliva nebo sledování teploty ve voze.

Zdroj obrázku: Toa55 / Shutterstock.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články