Jak zvýšit výkon motoru na LPG? Existuje jednoduchá a spolehlivá metoda, kterou volí velké množství řidičů

Chiptuning se dá kromě automobilů na naftu a benzín provádět také u LPG vozů. Je však potřeba odborná práce znalého mechanika.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Automobily s LPG jsou velmi oblíbené kvůli nižším nákladům na jejich provoz. LPG je totiž ve srovnání s benzínem nebo naftou někdy až o více než polovinu levnější. A to je důvod, proč si velké množství řidičů volí právě tuto variantu automobilu. Že se dá zvýšit výkon u naftového nebo benzínového motoru, je známá věc. Ovšem i u LPG je možné výkon určitým způsobem také navýšit.
Jak zvýšit výkon u LPG?

V dnešní době je běžné, že si někteří lidé nechávají zvýšit výkon motoru. To lze provádět v každém automobilu, bez ohledu na to, jestli jezdí na benzín, naftu nebo LPG. Profesionální chiptuning je v automobilech na LPG někdy ještě účinnější než u ostatních vozů díky jeho lepším vlastnostem v procesu spalování. Provádí se pomocí úpravy softwaru, který se následně nahraje do řídicí jednotky. Při správném postupu nedochází ke zkrácení životnosti motoru ani jiných součástí vozidla.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Důležitá je profesionální práce

Pokud se rozhodnete pro zvýšení výkonu u svého automobilu na LPG, nezapomeňte na to, že tento proces vyžaduje profesionálnější schopnosti než u běžných vozů. V případě, že chiptuning bude provádět někdo, kdo tomu dostatečně nerozumí, může mít tato práce opačný výsledek. Navíc při instalaci LPG v automobilu se musí postupovat opatrně, aby nebyl narušen celý systém, který by pak mohl být nebezpečný.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Výhodou bude nejen vyšší výkon

Kromě vyššího výkonu bude po chiptuningu mít vaše vozidlo i menší spotřebu paliva, což ocení celá řada řidičů. Palivo je každým dnem dražší a dražší, a právě toto je jedním ze způsobů, jak si zajistit o něco málo výhodnější provoz automobilu. Plyn je navíc stále dostupný za bezkonkurenční ceny oproti ostatním druhům paliva, a také díky tomu se stále vyskytuje velké množství automobilů na LPG.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 886 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Největší vojenská letadla, u kterých je záhadou, že se vůbec vznesla do vzduchu. Moderní obři vážící stovky tun
Události247.cz
Spolek Kappa Omega zmizel ze seznamu podporovaných aktivit Právnické fakulty. Feri údajně obtěžoval i studenty právnické fakulty
VědaŽivě.cz
Sonda Perseverance a její úžasné záběry Marsu. Takový druh snímku ještě nikdy nebyl pořízen
adbz.cz
Deset přírodních metod, jak vypudit pavouky z bytu jednou provždy a bez chemie. Už žádné pavučiny ani hrůza v očích