Jaká barva je pro vaše auto nejlepší z hlediska výhod?

                   

Výběr auta podle barvy

Muži většinou při výběru auta řeší výkon, obsah, spotřebu. Ženy při výběru auta dbají ve většině případů pouze na barvu. Zamysleli jste se někdy nad tím, že barva může mít i nějaké výhody? Dříve se řešila barva z hlediska lepší či horší viditelnosti, především za zhoršené viditelnosti, při jízdě v mlze či za šera. Proto řidiči častěji volili auta světlejších barev.

Zelené auto zase pro změnu splývalo s okolní přírodou. Pro ostatní řidiče bylo tedy hrozbou především při průjezdu lesem. Tyto přednosti však dnes dávno potlačuje povinnost svítit i za dne. Při rozsvícených světlech je zcela zbytečné řešit, jakou barvu vůz má.

Barva versus mytí vozu

Dnes se tedy řidiči často zaměřují na praktičnost barvy z hlediska údržby. Ne každý je takový zapálený fanoušek svého auta, aby si jej několikrát týdně myl. Obecně platí, že prach, pyl a další nečistoty jsou vidět především na tmavých autech. Bílé auto je zase magnetem na oči při zašpinění blátem, skvrnami od asfaltu a dalších nečistot. Hodně se nyní diskutuje také o psychologii barev. Určitá barva může být pro někoho výhodou, pokud se ztotožníme s poznatky psychologů, kteří mají studie od ostatních řidičů, hodnotící jednotlivé barvy.

Červená

Červená barva je obecně velmi dráždivá. Podle výzkumů jsou majitelé červených vozů agresivnějšími řidiči. Bohužel to dokládají i statistiky, podle kterých vozy červené barvy jezdí rychleji. Rozdílně tuto barvu vnímají ženy a muži. Ženám se červená auta jednoduše líbí, pro muže představuje flirt.

Zelená, modrá a žlutá

Zelená barva je symbolem energie, elegance a movitosti. Modrá zase poukazuje na volnost, nekonečnost a smutek. Je to barva, která představuje znak moudrosti a působí uklidňujícím dojmem. Žlutou barvou dáváte průchod svým emocím, usnadňuje rozhodování a upoutává na sebe pozornost. Obecně žluté vozy jsou na silnicích nepřehlédnutelné, a proto si je pořizují lidé, toužící po zájmu druhých.

Černá vs. bílá

Černá elegance značí vážnost, pevnost a vysokou inteligenci. Naopak bílá barva představuje znak luxusu. Snadno vystihne krásu, každý záhyb vozu a údajně značí výstřednost a elitářství, podobně jako barva černá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články