Jaké jsou nejlepší a nejžádanější naftové kombíky v Česku? Cenově se vejdete do 250 000 korun

Mezi nejžádanější kombíky v cenové relaci do 250 000 korun se dostal i český zástupce. Na seznamu je však celá řada automobilů, které se vyplatí koupit.

i Zdroj fotografie: Opel
                   

Co se týče poptávky po ojetých vozidlech v Česku, snad nejvíce zákazníků chce kombík s naftovým motorem v cenové relaci od 200 000 do 250 000 korun. Často si tyto automobily volí právě rodiny, které si nemohou dovolit více aut. Naftové kombíky jsou navíc, dalo by se říct, všestranné, protože jsou dobré jak na pracovní cesty, tak i výlety s rodinou. Na trhu je celá řada těchto žádaných automobilů, stačí si tak pouze vybrat.

Český zástupce – Škoda Octavia III

Třetí generace Octavie je velmi povedené auto, které získalo své dobré jméno díky jednodušší, ale zároveň také spolehlivější technologii. V porovnání s druhou generací je rovněž levnější, co se týče servisu. Nejčastěji prodávaná je verze s motorem 1.6 TDI. Tato pohonná jednotka poskytuje dobrou spolehlivost, nízkou spotřebu a dostatečný výkon v jednom. Systém recirkulace spalin EGR byl oproti minulé verzi vylepšený a byly odstraněny jeho nedostatky.

Někteří motoristé by mohli namítnout, že jsou běžně problémy s filtrem pevných částic. Pokud však motor nebudete trápit v nízkých otáčkách, žádné potíže nehrozí. Jeho výdrž je oproti minulým verzím mnohem větší a navíc nový stojí do 20 000 korun (dřívější stály i 50 000 korun). Motor však potřebuje kvalitní naftu a pravidelnou výměnu oleje.

iZdroj fotografie: Škoda

Při koupi Octavie III. generace je obrovskou výhodou, že je na trhu velký výběr. Můžete si zvolit mezi různými stupni výbavy, barvami i motorizacemi. Je však důležité si před koupí vybraný automobil dobře prověřit, protože bývá často terčem podvodníků, kteří dokáží stočit tachometr a podobně. Oproti jiným modelům také hrozí vyšší riziko krádeže, jak už tomu bylo u druhé generace, jež byla hlavním cílem pro zloděje.

Peugeot 308 II

Současná verze Peugeotu 308 se ukázala jako velmi dobrá. Řidiči jsou spokojeni především s její spolehlivostí, což je to nejdůležitější. Poslední modely jsou podle provedených testů navíc velmi dobře chráněny proti korozi, takže se řidiči nemusí bát, že jim vůz začne za pár let rezivět. Co se týče motorizace, zákazníci nejčastěji volí motor s objemem 1.6 HDI díky dobré spolehlivosti a nízké spotřebě. Při správné údržbě a dodržování výměny oleje tak můžete počítat s tím, že máte spolehlivého parťáka na cesty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ford Mondeo III

Ford nabízel ve své minulé generaci automobily, které vynikaly především svými výbornými jízdními vlastnostmi. Pokud má ojetý automobil dobrý servis, jedná se o spolehlivé vozidlo. U těchto aut nemá filtr pevných částic aditiva pro jeho regeneraci. Pokud tedy nebudete jezdit jen po městě, kde se motor většinou nedostane do vyšších otáček, vydrží mnohem déle. Tento model je tedy velmi spolehlivý, co se týče mechanické stránky, ale občas se může stát, že se vyskytne menší problém v elektronice.

iZdroj fotografie: Ford

Kia Cee’d II

Jako velmi spolehlivý automobil se ukázal také model od korejské automobilky, Kia Cee’d. V určené cenové relaci se dá pořídit se vznětovým motorem 1.6 CRDi a nájezdem do 100 000 kilometrů. K její spolehlivosti bohatě postačí pravidelný servis a kvalitní nafta. Velkou výhodou je také pevný setrvačník, který se ukázal jako mnohem lepší než drahý dvouhmotový. Na spolehlivosti přidaly i vstřikovače a turbodmychadlo. Model Cee’d je podle zkušeností schopen najet i půl milionu kilometrů bez větších závad.

iZdroj fotografie: Kia

Opel Insignia

Minulá generace modelů Insignia od automobilky Opel nabízí velmi spolehlivá vozidla. Především motorizace 2.0 CDTI jsou osvědčenými držáky. Předchozí generace byly odsuzovány za velmi stísněnou kabinu. S tímto problémem však Opel začal bojovat, upravil palubní infotainment a zároveň také vychytal ostatní nedokonalosti. Častým problémem je, že se těžko shání zachovalý vůz s nízkým nájezdem.

iZdroj fotografie: Opel

Co se týče převodovky, lepší volbou je automat, který je díky hydrodynamickému měniči mnohem pohodlnější a dalo by se říct, že i spolehlivější. U manuálních převodovek totiž odchází dvouhmotové setrvačníky spojky. V případě filtru pevných částic a vstřikovačů se není moc čeho obávat, jsou totiž dostatečně spolehlivé a bezproblémové.

Všechna tato vozidla se pohybují v cenové kategorii do 250 000 korun. Na trhu se jich samozřejmě vyskytuje mnohem více, ale tato jsou nejvíce žádaná. Záleží samozřejmě na konkrétním zákazníkovi, jakou značku preferuje a který model si chce pořídit.

Vlastníte některý z výše uvedených automobilů?

Zdroj: YourMechanic

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články