Jaké tažné zařízení vybrat pro Škoda Octavia 2?

                   

Škoda Octavia 2 a Škoda Octavia 2 Combi stále patří mezi nejoblíbenější automobily českých řidičů a po tažném zařízení na tyto vozy je tak logicky velká poptávka. Dnes se proto podíváme, jak vybrat tažné zařízení na tyto vozy a na jaká kritéria se při výběru tažného pro tyto vozy zaměřit.

Ujasněte si, jaký druh tažného zařízení chcete

Na trhu jsou v zásadě 3 základní druhy tažného zařízení, které lze na vozy Škoda Octavia 2 namontovat. Nejčastěji se setkáte s tzv. pevným tažným zařízením, které je na pevno namontované v zadní části vozu. Druhým typem je odnímatelné tažné zařízení, které lze v případě potřeby během pár minut odmontovat.

Třetí možností je pořídit sklopné tažné zařízení, které lze schovat pod nárazník. Tím pádem vám nebude zavazet v chvíli, kdy ho nepoužíváte. Nyní se na jednotlivé druhy tažného zařízení pro Škoda Octavia 2 podíváme podrobněji.

Pevné tažné zařízení

Pevné tažné zařízení zůstává na vozidle stále připojeno. Tento typ tažného zařízení má vysokou nosnost, protože je pevně spojen s vozidlem. Je také nejlevnější z nabízených možností. Lehce však omezuje přístup k zavazadlovému prostoru a negativně ovlivňuje vzhled vozidla. Hodí se tak pro lidi, které vozí často velký náklad a nevadí jim, že vyčnívající ocelovou kouli v zadní části vozu nejde nijak schovat.

i

Odnímatelné tažné zařízení

Odnímatelné tažné zařízení je navrženo tak, aby se jeho viditelná část odpojila od vozidla ve chvíli, kdy nic za autem nevezete. To umožňuje zachování původního vzhledu vozidla. Odnímatelné tažné zařízení je většinou o něco dražší než pevné a má menší nosnost. Zároveň počítejte s tím, že jeho montáž a demontáž chce trošku technické zručnosti a cviku. Teoreticky také hrozí riziko krádeže odnímatelné části tažného.

i

Sklopné tažné zařízení

Sklopné tažné zařízení je speciální typ tažného zařízení, které je vyrobeno tak, aby se dalo snadno sklopit a skrýt pod zadní nárazník vozidla. Sklopné tažné zařízení je obvykle instalováno pod úhlem a má elektricky ovládaný mechanismus, který umožňuje snadné sklopení do polohy, kdy je skryto pod nárazníkem. Nosnost tohoto tažného zařízení je vysoká a je tedy limitovaná hlavně nosností konkrétního vozu.

Hlavní výhodou sklopného tažného zařízení je jeho snadná obsluha. K přepravě nákladu je připraveno během pár sekund. Nemusíte nic složitě montovat a skryjete ho ve chvíli, kdy nic nepřevážíte. Je však samozřejmě třeba počítat s větší investicí. Sklopné tažné zařízení je nejdražší ze všech variant a jeho první instalace na vozidlo je také o něco nákladnější.

S výběrem tažného pro váš vůz pomůže konfigurátor

Automobily Škoda Octavia 2 se vyrábějí v několika různých motorizacích, které se od sebe mohou lehce lišit i podvozkem a přípravou na umístění tažného zařízení. Vybíráte-li tažné zařízení online, vyzkoušejte jednoduchý konfigurátor pro výběr tažného zařízení. Jednoduše do něj zadáte údaje z malého techničáku a on vám vyjede vhodná tažná zařízení pro konkrétní vůz. Výběr toho správného tažného zařízení už nemůže být jednodušší!

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu