Jaké značky automobilů si volí řidiči jednotlivých zemí nejčastěji a která vládne v Česku?

Každá země má svou oblíbenou značku automobilů. Zatímco střední Evropu ovládá BMW, na severu se chopil vedení jeho krajan Mercedes-Benz.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Ať už se jedná o fungl nová vozidla, nebo ojetá, v každé zemi se dává přednost jiným značkám. V jednotlivých státech si řidiči volí takové značky, které jsou jim buď sympatické, mají kvalitní díly nebo jsou produktem jejich vlastní země a prostě jim věří. Všichni řidiči si však kvalitu vozu ověří až v samotném provozu. I ta nejlepší značka může vyrobit automobil, který vydrží méně než ten od méně dobré značky. Častým faktorem, který rozhoduje o značce nově kupovaného automobilu, jsou finance.

V České republice vládne domácí značka

V České republice se na předních příčkách drží domácí Škoda v pozadí s Volkswagenem. Přestože se situace postupem času mění, stále je nejžádanějším vozem u nás Škoda. Výrazně tomu napomohly i nové modely Kodiaq a Karoq, které sklidily velký úspěch. Kodiaq dokonce předběhl nejprodávanější model od tohoto výrobce – Octavii. Stále větší zájem je také o vozy Hyundai a Kia.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Průzkum odhalil realitu poptávky

Podle průzkumu, jenž se vztahuje na celou Evropu, se ukázalo, že stále více lidí volí nákup elektromobilu. Dokazuje to i fakt, že výrobce elektrických vozidel Tesla obsadil stejnou příčku jako velmi úspěšná značka Volkswagen. Například v Německu je nejvyhledávanějším vozem domácí BMW a na Slovensku Hyundai. V Rusku vyhrál jednoznačně německý Mercedes-Benz a například v Rakousku obsadilo přední příčky BMW.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyspělejší státy si mohou dovolit dražší automobily

Průzkum dále ukázal, že vyspělejší státy volí častěji koupi luxusnějších automobilů, protože si to jednoduše mohou tamní obyvatelé dovolit. Jasným důkazem tohoto tvrzení je Švédsko, kde se na prvním místě umístila značka Volvo. Oproti tomu u jejich sousedů v Norsku vyhrála elektrická Tesla.

Zdroj: CarStats Europe

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank neměl šanci, zničil ho improvizovaný protitankový létající „granátomet“ za pár korun. O náhodu nešlo, byl přesný
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá