Je lepší autorizovaný servis, nezávislý automechanik, a nebo se pokusit opravit problém sám?

Pokud máte dilema, jestli zvolit opravu nebo údržbu v autorizovaném servise, u známého automechanika, nebo se o to pokusit ve vlastní garáži, zvažte nejdříve několik věcí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Automobily jsou složité stroje, které potřebují, bez ohledu na jejich cenu, pravidelnou údržbu a v případě poruchy taky opravu. Díly se můžou měnit buď proto, že došly na hranici jejich životnosti, anebo protože se ještě před ní pokazily. Tak či tak je důležité, aby byl díl nahrazen kvalitním výrobkem, který bude spolehlivě sloužit. Výměnu dílů nebo celkově servis automobilu můžete buď svěřit do rukou mechanika, autorizovaného servisu, nebo se pokusit problémy odstranit sám.

Profesionální autorizovaný servis

Tato možnost představuje celou řadu výhod a jednu zásadní nevýhodu. V případě, že si dáte automobil opravit nebo jen servisovat do autorizovaného servisu, máte jistotu, že bude práce provedena kvalitně a s použitím značkových a originálních náhradních dílů. Na druhou stranu si však za tuto službu sáhnete hluboko do kapsy, protože autorizovaný servis bývá ve většině případů velmi drahý, alespoň tedy proti ostatním možnostem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Opravy nebo servis u známého automechanika

Tato možnost často nabízí tu nejlepší variantu, protože ve většině případů představuje kompromis mezi kvalitou a cenou. Automechanik provede práci přibližně stejně kvalitně (někdy může i lépe) než autorizovaný servis a zároveň si za své služby nebude účtovat tak velkou částku. Navíc si u něj sami můžete zvolit, jaké náhradní díly má použít a za kolik peněz. Můžete si tak přibližně naplánovat cenu opravy.

Údržba a opravy svépomoci

Pokud jste alespoň trochu zkušený v opravování automobilu, zkuste si jej opravit sami (samozřejmě jen tehdy, kdy víte, že opravu zvládnete). Tato možnost totiž představuje nejlevnější variantu jak oprav, tak jednotlivých úkonů údržby. Můžete si navíc práci naplánovat přesně podle svého času a možností, přičemž si zvolíte náhradní díly přesně podle svých možností. Ušetříte tak spoustu času i peněz.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Neautorizovaný profesionální servis

Výhodou této volby je obvykle nižší cena, než u vašeho autorizovaného servisu. Tato volba se vyplatí zejména u dražších automobilů po vypršení jejich záručního servisu. Při zvolení této služby nemusíte mít strach, že by byla oprava nebo výměna provedena nesprávně. Tyto společnosti totiž mají velmi přísné podmínky a musí dodržovat veškerá pravidla. A jaký způsob volíte v případě potřeby vy?

Zdroj: YourMechanic

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění