Závody Formule 1 sice už nejsou tak atraktivní, jako tomu bylo dříve, ale to neznamená, že by se lidí stále nezajímali o závodní monoposty. Mnoho z nich logicky budí pozornost a mnoho chlapců má sen, že jednou budou závodníci Formule 1. A pokud se nakonec do závodního týmu nedostanou, mohou si svůj sen splnit i jinak. Díky této formuli, která je na prodej.

Výrazný žlutý monopost

Pokud jste závody Formule 1 sledovali v roce 2002, jistě si pamatujete na tým Jordan, který byl vyhlášený především svou žlutou barvou svých monopostů, které byly na závodní dráze doslova nepřehlédnutelné. A v této debutující sezoně jel v jedné ze závodních formulí jezdec Takuma Sato. A proč to říkáme? Jelikož právě tento monopost je nyní na prodej. Ne jeho kopie, ale přesně onen závodní speciál, ve kterém se jezdec stáje Jordan proháněl na tratích v rámci Velkých cen. Nejvíce byl daný monopost vidět na Velké ceně Japonska. Na této pro Sata domácí Grand Prix skončil na slušném pátém místě.

ZDROJ FOTOGRAFIE: The Market

Formule je na prodej v aukci

Jak už to u výjimečných vozů, formule nevyjímaje, bývá, výsledná cena bude stanovena systémem, kdo dá více. Žlutá formule týmu Jordan bude prodána v aukci, prostřednictvím britské aukční síně. Ta předpokládá, že by se cena mohla pohybovat v rozmezí 150 – 200 tisíc liber. Vzhledem k aktuálnímu kurzu hovoříme o ceně asi 4,5 až 6 milionů korun českých.

ZDROJ FOTOGRAFIE: The MarketOdhadovaná finální cena je opravdu vysoká, ale na druhou stranu nový majitel se může pyšnit tím, že bude mít doma reálnou formuli stáje Jordan, ve které jezdil Takuma Sato. I když, úplně autentická tato formule přece jenom není, jelikož původní motor Honda V10 byl nahrazen agregátem Judd KV8 Zytec S3000 z Formule 3000. Ten je samozřejmě plně funkční a zájemce tak se svou novou formulí klidně může jezdit. Tedy nikoliv v běžném provozu, jelikož je celkem jasné, že monopost nemá potřebné homologace.