Jedno z 891 raritních a vzácných BMW M5 E34 Touring míří do aukce

                   

Ruské inzertní servery přináší pravidelně spoustu zajímavostí. Nejen, že se na nich běžně obchoduje se zbraněmi různých kalibrů včetně těch, které byly krátce předtím odcizeny z armádních skladů, všemi možnými drogami a příležitostně i lidmi, naleznete na nich také legální zboží.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Cars4Sale.com

Včetně unikátních automobilů, u nichž často zůstává rozum stát nad tím, jak se do Ruska vůbec dostaly. Zejména pokud jsou v perfektním stavu, jako třeba neobvyklý BMW M5 Touring E34 kombi, který je na prodej za tři čtvrtě milionu korun. Základní charakteristiky prodávaného auta jsou:

  • Šestiválcový benzinový motor o objemu 3,8 l
  • Výkon motoru: 340 HP
  • Maximální rychlost: 250 km/h (elektronicky omezeno výrobcem)
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 5,9 s
iZDROJ FOTOGRAFIE: Cars4Sale.com

Jeden z 891 kusů

Těchto kombíků vyrobila známá bavorská automobilka jen necelou tisícovku a většina z nich už je nepojízdných. V devadesátých letech o ně totiž nebyl velký zájem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Cars4Sale.com

Dnes je tomu pochopitelně naopak, zejména když narazíte na zachovalý kousek. Podobně jako u jiných aut z malých sérií je totiž i u těchto BMW problém s náhradními díly, zejména těmi, které nelze získat z jiných modelů stejné automobilky, a je třeba si je nechat vyrobit na zakázku, případně to zkusit svépomocí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Cars4Sale.com

Auto světoběžník

Podle inzerátu, který nicméně nemusí být úplně stoprocentně pravdivý, byl vůz zakoupen v Německu, odkud byl v roce 2007 převezen do Kalifornie. Na americkém západě se BMW prohánělo dalších sedm let, než poprvé změnilo vlastníka.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Cars4Sale.com

Ten vyměnil původní motor za jeho dvojče, renovace se dočkala také pětistupňová manuální převodovka. Zásahům neunikl ani podvozek, auto má nový výfuk a tlumiče. Jinak by však měl být vůz původní včetně originálních sedmnáctipalcových kol a koženého interiéru. Než se z Kalifornie dostal do Ruska, najezdil celkem 385 tisíc kilometrů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Cars4Sale.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články