Nejhorší auta podle Jeremyho Clarksona, je tam i Škoda

Jeremy Clarkson - nejhorší auta
                   

Jeremy Clarkson je ve světě automobilů známé jméno …a když něco řekne, má to pořádnou váhu. Někteří sice s jeho názory nesouhlasí, ale jak už to tak bývá, sto lidí, sto chutí. Jeremy provedl výběr ze stovek aut z celého světa, a vybral z nich desítku nejhorších. U některých se není čemu divit, ačkoliv česká Škoda byla docela překvapení. Do jeho hodnocení byla zahrnuta auta vyrobená v letech 2015 – 2016 …a berme prosím v potaz, že se jedná čistě o Jeremyho výběr, který má s auty mnohaleté zkušenosti.

Nejhorší auta podle Jeremyho Clarksona

Nissan GT-R Track edition

Nikdo vlastně úplně nechápe, proč je Nissan GT-R n seznamu. Podle Jeremyho je standardní GT-R pětihvězdičkovým vozem, zatímco provedení „track“ označil za zbytečné. Jízda je podle něj tvrdá a nepříjemná, a auto je nebezpečné pro jízdu v ulicích.

Nissan GT-R Track Edition - nejhorší auta světa

BMW X1 xDRIVE25d

U BMW obvykle čekáte to nejlepší …a přesně tím podle Jeremyho BMW X1 xDrive25d není. Vlastně to auto není ani špatné …prostě jenom průměrné, a právě to je prý největším zklamáním. Raději bychom prý měli vyzkoušet BMW 201 X1, s nímž si je dost podobné.

BMW X1 - nejhorší auta světa

Infiniti Q30 Premium Tech

Jeremy Clarkson obecně není příliš velkým fandou značky Infiniti, o níž řekl: „Vozidla Infiniti vzbuzovala vždy velká očekávání a jsou prodávána lidem, kteří jsou až příliš zabraní do jídla.“ To od Jeremyho nebylo hezké; na druhou stranu to vypovídá o jeho smýšlení o Infiniti, která mu zřejmě nikdy nepadne do noty.

Infiniti QX30 - nejhorší auta světa

Zenos E10 S

Tenhle kousek vypadá trochu jako trenažer, a nikdo nebyl překvapen, že se na seznamu ocitl. Auto je vyřazeným závodním vozem, který nemá žádná okna, dveře, rádio, koberce, střechu ani sluneční clony …a Jeremy stručně řekl, že už se setkal s ostřejšími tužkami v penále. Vůbec největší problém měl potom s brzdami, které postrádají systém ABS, bez něhož se až příliš rychle zablokovaly a došlo ke smyku.

Zenos E10S - nejhorší auta světa

Volkswagen Scirocco 2.0 TDi

Tohle auto není o nenávisti …sám Jeremy vlastnil VW Scirocco první generace, s nímž byl opravdu spokojený. O poslední verzi ale smýšlí spíše jako o zklamání, které mu ukázalo, že bude Golf GTI lepší volbou.

VW Scirocco 2.0 TDi - nejhorší auta světa

Renault Kadjar Signature Nav

Jestli Jeremy Clarkson opravdu nemá něco rád, jsou to nudná auta. A Renault Kadjar Signature Nav je prý doslova „nudné vozítko“, které si raději nikdo nekoupí, než aby se trápil. A je pravdou, že tenhle Renault se opravdu nepovedl …jeho křivky jsou zkrátka hodně divné.

Renault Kadjar Signature Nav - nejhorší auta světa

Vauxhall Astra SRi Nav

O Vauxhall Astra toho nemá Jeremy moc co říct. I přesto byla jeho odpověď jednoznačná a celkem dispozitivní: „Vauxhall Astra je dobrá pro každého, komu stačí sedadlo a čtyři kola“. Exteriérem ani interiérem tak nejspíš nezaujme …

Vauxhall Austra Sr I Nav - nejhorší auta světa

Škoda Superb SE L Executive

Ze stovek aut se dostala na seznam Jeremyho Clarksona i česká Škoda, konkrétně model Superb SE L Executive, který je podobně jako výše zmíněný Renault, nudný. Jeremy se o ní vyjádřil následovně: „Škoda Superb SE L Executive má asi tolik duše jako chladnička s mrazákem. Je to druh auta, který si koupíte jenom proto, abyste měli v čem jezdit.“ Závěrem dodal, že je auto prostě nudné, a úplně stejně je na tom VW Passat.

Škoda Superb SE I Executive - nejhorší auta světa

Zdroj: AutoBlog.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články