Jsou to populární auta, ovšem ne v této motorizaci. Na ni pozor

                   

Jsou ojetiny, které jsou velmi populární. Obvykle je s nimi spojena odolnost, kvalita zpracování, nebo celkový výdrž. Ale pozor. Srdcem každého auta je motor, a pokud není v pořádku ten, může se nákup takového vozu vymstít. Proto je třeba dodat, že i jinak populární a kvalitní ojetiny mohou existovat v pár exemplářích, kterým je vhodné se vyhnout. Společně se podíváme na jednotlivé zástupce.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Citroen

Citroen C5

Populární auto, které si vás rozhodně získá svým komfortem. A to jak pokud jde o jeho velikost a prostornost, tak pokud jde také o hydropneumatické odpružení. Na delší jízdy však nemůže být nic lepšího. Dobrou pověst auto získalo také díky dvoulitrové naftě. Pokud je pod kapotou, určitě neváhejte. Co ale v případě, kdy se pod kapotou objeví naftový šestiválec 2,7 HDI? V tomto případě si dejte pozor. S vyššími nájezdy v rozmezí 200 – 300 tisíc kilometrů se mohou objevovat první problémy. Mohou to být různé netěsnosti, může se objevovat přehřívání a z toho plyne i řada poruch. Servisní náklady budou časté a nemusí být levné. Proto na tuto motorizaci pozor a raději ji nahraďte osvědčeným dvoulitrem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Ford

Ford S-Max

Skvělé auto pro rodinu. To je rozhodně Ford S-Max, který si řada lidí v autobazaru vyhlédne hlavně pro jeho velikost a tedy i celkovou prostornost. Na co je však dobré dát pozor, to je motorizace s označením 2.3 Duratec. Ten láká na solidních 161 koní, ale to je asi jediná výhoda, která je s ním spojena. Pod kapotou tohoto Fordu byl v letech 2007 – 2010, a pokud daný model najdete, raději se mu vyhněte. Motor vás celkově zklame v dynamice, ani spotřeba není nijak výjimečná a dále nelze zapomínat ani na to, že se velmi brzy může objevit i problém s únikem oleje. Z hlediska spolehlivosti tedy až tak velký problém není, ale jinak jsou mnohem lepší volby, na které nebudete po prvních stovkách kilometrů nadávat.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Mazda

Mazda 6

Velice povedené auto, které má styl. Pokud na něho v nabídce autobazarů nebo v nabídce inzertních serverů zabrousíte, věřte, že má svou popularitu a koupí chybu neuděláte. Tedy až na jeden konkrétní případ. A tím je situace, že by se pod kapotou nacházel motor 2.0 CD. Naftové motory má řada lidí spojeny se spolehlivostí a odolností, ale v tomto případě to až tak neplatí. Můžou se objevit různé netěsnosti a další problémy, které povedou k poruše. A tedy i k náročné a finančně nákladné opravě. Že se něco děje může být patrné už při zkušební jízdě, kdy tento naftový motor bude nadměrně kouřit. To by pro vás mělo být varování, že tento raději ne. Pokud naopak sáhnete po benzinu, chybu neuděláte.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Opel

Opel Corsa

Zajímavá čtvrtá generace tohoto populárního vozu se objevila v roce 2006 a nyní patří mezi celkem vyhledávané ojetiny pro toho, kdo hledá něco menšího. K dispozici je také škála motorizací, z nichž se dá vybrat taková, která bude budoucímu řidiči nejvíce vyhovovat. Jenom pozor, jaké bude mít auto řazení. Řada exemplářů je vybavena převodovkou Easytronic, která přináší spíše více problémů, než výhod. Řada lidí často není spokojena ani s rychlostí a přesností řazení. A když se k tomu přidají i možno konstrukční problémy a nutnosti oprav, rozhodně je lepší v tomto případě sáhnout po osvědčeném manuálu, i když do kolon ve městech není příliš příjemnou volbou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články