Kamera uvnitř pneumatiky odhalila, co se děje uvnitř pneumatiky za jízdy

                   

Odvěkou touhou každého malého kluka je pochopit, jak přesně svět funguje. Rozebrat každou věc na malé kousky a prozkoumávat jejich mechanické principy. Technický pokrok nám v tomhle ohledu už dávno zkřížil plány, například po rozebrání mobilního telefonu vám zbyde mateřská deska plná miniaturních tištěných spojů, s nimiž si už moc nepohrajete. Také auta v sobě ukrývají stále více elektronických vychytávek, ale zůstává v nich pochopitelně i spousta důležitých mechanických součástek. Dnes vám ukážeme poněkud nečekané obrázky od nadšence, který natočil, jak to za jízdy vypadá uvnitř pneumatiky.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Pneumatika za jízdy mění tvar

Tohle vás nepřekvapí, právě proto se konec konců využívají. Flexibilní pneumatiky pozitivně ovlivňují chování vozu například při změnách rychlosti či směru a jízda s nimi je celkově bezpečnější. V tomto případě ovšem přizpůsobivost pneumatik znamenala, že kamera na kole tvořila nerovnost. Řidič tak musel jet pomaleji než obvykle a podle jeho komentáře se navíc vůz choval míně netradičně – i sotva znatelný hrbolek je ve větších rychlostech hodně znát.

Očekávatelný výsledek

Mercedes E55 AMG nicméně i tak zvládl jízdu tak, jak se na vůz této kategorie sluší a patří, a tak se i my můžeme pokochat obrázky toho, se při děje uvnitř pneumatiky jedoucího auta. Překvapeni nebudete, záznam připomíná jízdu z kopce v nekonečném tmavém tunelu, ale asi vás potěší, že si někdo šikovný dal s podobným videem práci.

Zajímavý Youtube kanál

Youtube kanál Warped Perception, který za tímto videem stojí, se věnuje celé řadě témat. Pokud jde o tvorbu s motoristickou tematikou, zajímavá jsou zejména tato videa:

  • Turbo Diesel Go-Kart, kde autoři porovnávají motokáry
  • Hitting Speed Bumps at 80MPH, kde na autě bez karoserie uvidíte, jak pracují tlumiče
  • See Thru Car on Nitrous Races porovnává výkon auta bez karoserie a s karoserií
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub