Originální kamion FBI je na prodej za 1,3 milionu Kč. Po špionážní technice uvnitř nezůstala ani stopa

I otrlí zločinci by znejistěli, kdyby jim před domem zastavilo tohle auto a začalo odposlouchávat. A co teprve, kdyby ho mohli koupit a přestavět třeba na obytný vůz.

i Zdroj fotografie: S vědomím Vadim Saporov
i Zdroj fotografie: S vědomím Vadim Saporov
i Zdroj fotografie: S vědomím Vadim Saporov
i Zdroj fotografie: S vědomím Vadim Saporov
i Zdroj fotografie: S vědomím Vadim Saporov
i Zdroj fotografie: S vědomím Vadim Saporov
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Kdo by tu znělku neznal. Pro jistotu jí přikládáme dole v malé ukázce jako video. Akta X, dodnes kultovní seriál s agenty Mulderem a Scullyovou, aneb David Duchovny a Gillian Andersonová ve svých životních rolích. Určitě se shodneme na tom, že některé díly byly opravdu povedené a málokdo z nás nezná ten pocit, když po jejich shlédnutí měl jít na toaletu a cestou se kradmo díval, jestli se odněkud nepřiblíží nějaká hrůza, před okamžikem spatřená v televizi.

Auto přímo od lovců mimozemšťanů

O filmu ani nemluvě. Velké plátno v kinech a detaily nereálné pro TV obrazovku udělaly pro autentičtější zážitek svoje a obrazy z něj pak zůstávaly o to déle v našich hlavách. Pamatujete si ještě na to, v čem Mulder a „Scully“ jezdili? Jak kdy a jak v čem, pochopitelně, nicméně v několika dílech byl k vidění kamion, jež vám představujeme v naší fotogalerii. A k představení máme poměrně příjemný důvod: je totiž na prodej. A pokud něco prodává FBI, stojí to obvykle za to. Vyvolávací cena v aukci? Něco málo přes 1,3 milionu korun.

iZdroj fotografie: S vědomím Vadim Saporov

Pochopitelně, vy filmu byl jen jako rekvizita, víc „ufounů“ by se jeho prostřednictvím pravděpodobně nezachytilo, o jejich případném zadržení ani nemluvě. V opravdovém, nikoli filmovém nasazení bylo jeho hlavním poslaní monitoring elektronických cest. Jinými slovy klasické odposlouchávání. Zkrátka tady jsme jedno velké ucho. Od pohledu by si někdo mohl myslet, že jde o přenosový vůz nějaké sportovní TV – tak opravdu nikoli, tady nepřenášíme fotbal, tady lovíme.

Na odposlechy jedině stylově

A jestli ještě někdo jiný momentálně zajásal, že se konečně dozví, co o něm prohlašuje šéf na utajených poradách, když s tímto nenápadným vozidlem zastaví před svým zaměstnáním, i jeho musíme zklamat. FBI jej prodává zcela „vykutaný“ od veškeré elektroniky, pokud tedy za elektroniku nepovažujeme klimatizaci a generátor elektrické energie, umístěný v zadní části vozu. Škoda, aspoň tu velkou anténu mohli nechat, vypadalo to s ní stylově.

Na druhou stranu, získat unikátní, originální auto přímo od FBI a postavit si z něho třeba stylový obytný vůz, to možná taky není úplně k zahození. Jedna postel v autě už je. A v každém kempu budete za hvězdy. Nemluvě o tom, když při večerním drinku jen tak prohodíte, že na téhle sedačce sedával David Duchovny alias agent Mulder. Rázem budete zavaleni se žádostmi o prohlídku interiéru karavanu. Dívat se po sličných ufounkách/ufounech a přidávat historky z natáčení už bude jenom na vás.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie

Líbil by se vám „obytňák“ po agentu Mulderovi?

Zdroj: GSA Auctions
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články