Originální kamion FBI je na prodej za 1,3 milionu Kč. Po špionážní technice uvnitř nezůstala ani stopa

I otrlí zločinci by znejistěli, kdyby jim před domem zastavilo tohle auto a začalo odposlouchávat. A co teprve, kdyby ho mohli koupit a přestavět třeba na obytný vůz.

i Zdroj fotografie: S vědomím Vadim Saporov
i Zdroj fotografie: S vědomím Vadim Saporov
i Zdroj fotografie: S vědomím Vadim Saporov
i Zdroj fotografie: S vědomím Vadim Saporov
i Zdroj fotografie: S vědomím Vadim Saporov
i Zdroj fotografie: S vědomím Vadim Saporov
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Kdo by tu znělku neznal. Pro jistotu jí přikládáme dole v malé ukázce jako video. Akta X, dodnes kultovní seriál s agenty Mulderem a Scullyovou, aneb David Duchovny a Gillian Andersonová ve svých životních rolích. Určitě se shodneme na tom, že některé díly byly opravdu povedené a málokdo z nás nezná ten pocit, když po jejich shlédnutí měl jít na toaletu a cestou se kradmo díval, jestli se odněkud nepřiblíží nějaká hrůza, před okamžikem spatřená v televizi.

Auto přímo od lovců mimozemšťanů

O filmu ani nemluvě. Velké plátno v kinech a detaily nereálné pro TV obrazovku udělaly pro autentičtější zážitek svoje a obrazy z něj pak zůstávaly o to déle v našich hlavách. Pamatujete si ještě na to, v čem Mulder a „Scully“ jezdili? Jak kdy a jak v čem, pochopitelně, nicméně v několika dílech byl k vidění kamion, jež vám představujeme v naší fotogalerii. A k představení máme poměrně příjemný důvod: je totiž na prodej. A pokud něco prodává FBI, stojí to obvykle za to. Vyvolávací cena v aukci? Něco málo přes 1,3 milionu korun.

iZdroj fotografie: S vědomím Vadim Saporov

Pochopitelně, vy filmu byl jen jako rekvizita, víc „ufounů“ by se jeho prostřednictvím pravděpodobně nezachytilo, o jejich případném zadržení ani nemluvě. V opravdovém, nikoli filmovém nasazení bylo jeho hlavním poslaní monitoring elektronických cest. Jinými slovy klasické odposlouchávání. Zkrátka tady jsme jedno velké ucho. Od pohledu by si někdo mohl myslet, že jde o přenosový vůz nějaké sportovní TV – tak opravdu nikoli, tady nepřenášíme fotbal, tady lovíme.

Na odposlechy jedině stylově

A jestli ještě někdo jiný momentálně zajásal, že se konečně dozví, co o něm prohlašuje šéf na utajených poradách, když s tímto nenápadným vozidlem zastaví před svým zaměstnáním, i jeho musíme zklamat. FBI jej prodává zcela „vykutaný“ od veškeré elektroniky, pokud tedy za elektroniku nepovažujeme klimatizaci a generátor elektrické energie, umístěný v zadní části vozu. Škoda, aspoň tu velkou anténu mohli nechat, vypadalo to s ní stylově.

Na druhou stranu, získat unikátní, originální auto přímo od FBI a postavit si z něho třeba stylový obytný vůz, to možná taky není úplně k zahození. Jedna postel v autě už je. A v každém kempu budete za hvězdy. Nemluvě o tom, když při večerním drinku jen tak prohodíte, že na téhle sedačce sedával David Duchovny alias agent Mulder. Rázem budete zavaleni se žádostmi o prohlídku interiéru karavanu. Dívat se po sličných ufounkách/ufounech a přidávat historky z natáčení už bude jenom na vás.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie

Líbil by se vám „obytňák“ po agentu Mulderovi?

Zdroj: GSA Auctions
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví